Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nastavení stránkovacího souboru

Dobrý den , zvýšil jsem operační paměť na 1GB a zajímalo by mě jak mám nastavit stránkovací soubor.Vím, že na to existuje výpočet a taky co jsem se různě dočetl , tak názory se různí. Spíš mě zajímájí Vaše skušenosti a realita , jak to nastavit a nebo úplně zakázat. Na PC dělám obyč. kancelářskou práci , minimální ůpravy foto a sem tam nějaký film.
Sestava asi nemá vliv , I.P. 2,8 , Asus P4S8X-X , RAM 1GB , Ati Radeon 9200 SE , HDD Maxtor 1x120GB 1x80GB
DVD-RW NEC-ND4571A . OS Wxp Děkuji za případné rady.

ono záleží, do jaké míry využíváš RAM. Obecně platí, že ideální je nechat nastavení velikosti swapu na systému, poněvadž nikdy nevíš, kdy se ti nějaký task pokusí alokovat megalomanský objem paměti.

Jediné, co ti mohu doporučit, je umístit swap na separátní diskový oddíl (ideálně "dedikovaný" disk).

Dovolil bych si nesouhlasit s malou částí odpovědi:

Jediné, co ti mohu doporučit, je umístit swap na separátní diskový oddíl

Myslím si, že při práci se swap souborem se bude hlavička disku zbytečně opakovaně vystavovat na různý místa disku. Myslím tím situaci, kdy např. na C: je systém a D: kromě dat i swap soubor. Viděl bych to na (jak píšeš hned za):

(ideálně "dedikovaný" disk)

Pavel

Ano, nicméně si myslím, že vhodným umístěním swapoddílu někam doprostřed disku se škoda nestane. Navíc se domnívám, že i v případě, kdy disk musí vystavit hlavičky třeba i na kraj disku (ano, uznávám, dávát swap až na konec, kde je disk nejpomalejší, není dobrý nápad) je vystavovací doba (dnes typicky okolo 10ms) řádově menší, než doba čtení fragmentovaného swapsouboru.