Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem ohodnoťte prosím lepší kancl pc kde rozhoduje nižší cena

prosím o posouzení této konfigurace. PC je pro práci s textovým editorem, internet, žádné hry, poslech muziky a občasné stažení video záznamu a úprava z digi kamery + nějaká editace fotek. O nějakou rychlost a výkon nejde. S ohledem na původní DVD ASUS (bude z původního PC) jsem volil opět ASUS RW ale prý je to Pioneer. Skříň se zdrojem není vybraná prosím něco doporučit, jen má mít vpředu bez krytky vstup na usb a sluchátka+mikr.

deska ASUS M2NPV-VM
procesor Athlon 64 3500 + box
hdd Samsung SP 2514N PATA 250GB
paměť DDR2 A-Data Vitesta 512MB PC 667
fdd sony
skříň + zdroj400W ? do 1300Kč
DVD Asus DRW-1608P3S

celkem to vyšlo na cca. 11tis.

Na video chces pouzit len 512MB ram? Min 1GB ak nechces pritom stravit mladost. Neviem co sa tu bavite o casovani a takte ked rozdiely medzi pamatami su min a pre bezneho usera nepostrehnutelne.
Spracovanie 15min videa na Athlone3000+ 1GB ram...trva cca 60min to eln aby si mal predstavu.
Este aby si nebol prekvapeny...chystas sa asi pouzit OEM verziu win na inom pc s inou doskou co ti MS pravdepodobne neumozni pretoze licencia bola viazana na predchadzaju hw (dosku).

Kolega píše, že je to na občasnou editaci, na výkonu a rychlosti mu příliš nezáleží.
Pokud ho nic nehoní, tak proč tlačit na pilu jen kvůli občasné rychlejší konverzi videa.
Kdyby práci s videem používal často a měl nároky na krátký čas zpracování,
tak by to bylo něco jiného a určitě by se vyjádřil :-)
BTW, v případě XP se RAM 1GB opravdu dost hodí.