Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nová batéria do notebooku

Dobry den,

mozete mi poradit ohladne vymeny baterie do notebooku? Mam notebook Acer TravelMate Seria 2490. Dnes som si kupila novu bateriu, na model Acer Aspire 3100, ktora by mala byt kompatibilna s mojim notebookom. Akonáhle ju vlozim, system ma upozorni na chybu, ze to nie je originalna bateria Aceru a pocitac sa vypne. V brozurke sa pise:
a) doporucujeme aktualizaciu verzie Biosu notebooku v prípade, ked nie je nacitana bateria
b) pri niektorych modeloch notebookov moze byt nekompatibilit s bateriou sposobena softverom napajania, ktorý je dodany výrobcom notebooku. Je nutné vypnút softver výrobcu.
Mozete mi poradit kde to najdem a napisat cestu, ako to urobit?
Dakujem

Bod b) je nezmysel, myslia tym nejake nastavenie v BIOSe alebo vo Win utilitu od vyrobcu notebooku, tebe to ale pise BIOS takze vo Win nic nehladaj.

Baterka sa kupuje original a ne cinske nahrazky. Mozes to hned vratit a oplieskat to predajcovi o hlavu. Alebo skus najprv update BIOSu (webv vyrocbu notebooku, presne pre ten model)