Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem HDD 5400 ot. je vůbec k něčemu?

Zdravím, chtěl bych pořídit do podniku nějaké notebooky. Řekněme ,ale že obsluha by ráda svižný stroj. Větší úhlopříčka je taky žádaná a se 17" jsem našel notebook s HDD jen 5400 otáčkami...vyplati se to vubec kupovat? http://www.alza.cz/hp-probook-4740s-d381696.htm#po pis
jak hodně to bude ten stroj brzdit?... Mám ho objednat, koupit nejaky SSD a překopat na něj systém?
Díky a přeji hezký den

jsou to pracovní notebooky, takže práce v programech všeho druhu, problém je spíš ten jsou to starší manželé, kteří technice moc nerozumí ale maj moc remcání když tomu stroji něco delší dobu trvá...jestli mi rozumíte...otevřou 100 oken na netě otevře dva grafické programy do toho tiskne faktury a diví se že se mu pomalu otevírá tenhle program...(teď je tu jeden notebook se 17" monitorem a vím, že na malém monitoru budou mít problémy...ty lidi znám moc dobře :-D

5400 otáček je ideální na data.. je pravda, že HDD, pokud je na něm systém, nejvíc brzdí počítač. S SSD je to uplně o něčem jiném, já bych se k HDD vracet nechtěl.. ono ale dost záleží na finančních možnostech a taky na tom kolik je potřeba uložit dat, u notebooku by se to pak dalo řešit buď externím diskem, nebo třeba cloudovým úložištěm.