Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Email a referer

Raz dávnejšie som sa registroval na nejakej stránke. Neviem akej, ale nie je to podstatné. Prišiel mi mail, na dokončenie registrácie. V texte bolo napísané, že link mám skopírovať do prehliadača a tak otvoriť kvôli bezpečnosti. Tomu rozumiem, jedná sa o referer. Nebezpečný by nemal podľa mňa byť prečo. Veď akurát sa druhá strana dozvie moju IP a klienta (pri registrácii moju IP získa tiež). V čom spočíva tá nebezpečnosť?

No a podotázka: Ako je to s Thunderbirdom? Dá sa to tam vypnúť? Aké je štandardné nastavenie?

To dokončení registrace je třeba u fóra phpBB (a snad i tady). Je to dobré např. kvůli tomu, aby někdo neregistroval cizí e-maily.
Přes schránku proto, že onen link v e-mailu je třeba deset metrů dlouhý, poštovní klient to zalomí a odkaz nemusí fungovat.