Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Outlook Express

Zdravím,
Už několik měsíců mi sem tam vyskočí po zapnutí počítače hláška:
Z důvodu uvolnění místa na disku může aplikace Outlook Express zprávy zkomprimovat. To může trvat několik minut.
v normálním okně. Když kliknu na storno, po dalším zapnutí PC se objeví znovu (a takto třeba do nekonečna), když dám OK, objeví se znovu až třeba za měsíc.
Už jsem něco četl o podobném problému, který mají jiní lidé, problém je v tom, že já jsem Outlook nikdy v životě nepoužil ani nespustil. Takže tam žádné zprávy nemám. Ani tam nemám účet.
Spolu s oknem mi vpravo dole na liště vždy vyskočila ikonka Messengeru, rozklikl jsem jej a nastavil, aby se nespouštěl při každém přihlášení do Windows, nyní se již Messenger nespouští, ale stejně se okno dál objevuje.
Napadlo mě, jestli je to vůbec Outlook, co mi vyhazuje tohle okno, jestli to není nějaký virus. Zkoušel jsem projet počítač ESETem (online scannerem) a následně Kasperskym, našly mi pár infiltrací, neviděl bych v nich nic vážného, ale všechny jsem smazal, nicméně okno vyskakuje stále.
Jak bych měl zrušit zobrazování, příp. může se jednat o nějaký škodlivý software?

To je divné,koukni dle pokynů Kurta na to odebrání,jestli je tam teď OE odškrtnutý nebo ne.A nemáš plný disk,že se systém snaží najít někde místo a prohledává vše co může?Pokud OE nepoužíváš,můžeš mu ještě sebrat celé úložiště zpráv,které asi kontroluje.Je to dost schované,cesta je něco jako C:\Documents and Settings\User1\Local Settings\Data aplikací\Identities\{04C05A5B-C8AA-43F1-ADA7-30403 C38B7DS}\Microsoft\Outlook Express. Spíš to najdeš podle přípony dbx.Takže až najdeš Doručená pošta.dbx,Odeslaná pošta.dbx a další,tak celou složku s tím nesmyslným číselným názvem smaž.

ahoj,

1. spusť editor registru (start/spustit/regedit)
2. najdi HKEY_CURRENT_USER\Identities\{identity}\Software\Microsoft\Outlook Express\5.0
kde identity je spousta písmenek a čísel

3. nastav Compact Check Count na 0
4. vypni editor registru

5. zapni konfiguraci systému (start/spustit/msconfig)
6. v záložce služby najdi Windows Desktop Search a odškrtni jej
7. potvrď tlačítkem ok a restartuj počítač

- doporučuji předtím registry zálohovat a dávat si pořádnej pozor na co klikáš, aby jsi nezměnil něco jiného.. může to způsobit dost problémů se systémem. Nejlépe předtím vytvořit bod obnovy a zálohovat důležitá data.

Skvělé, Outlook už nic nepíše, akorát se mi po spuštění zobrazilo okno s tímto textem:

Nástrojem Konfigurace systému jste provedli změny způsobu spouštění systému Windows.

Nástroj Konfigurace systému je právě v diagnostickém režimu nebo v režimu výběru po spuštění a způsobuje, že je tato zpráva zobrazována a nástroj spouštěn při každém spuštění systému Windows.
Chcete-li systém Windows spustit normálně a vrátit změny provedené nástrojem Konfigurace systému, zvolte na kartě Obecné režim Normální spuštění.

(zaškrtávací políčko) Tento dialog příště nezobrazovat a spouštět Konfiguraci systému při spuštění systému.

Co s tím?