Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problem s RAM pameti

Dobry den, mam problem s RAM pameti... predem chci rict ze pocitace mi neco rikaj ale moje znalosti v tomto ohledu nejlepe receno "laicke". Mam notebook packard bell TS44HR s 4gb ram, windows8 32bit, tento NB ma 2 graficke karty (jedengraficky chip Intel HD 3000 a druhou hlavni kartu nvidia GT630M s 2gb vlastni pameti). Problem je ze mi windows hlasi ze mam jen 2.36gb pouzitelne RAM.Kdyz jsem se dival v BIOSu tak ten mi hlasil 4gb, je mi jasne ze windows mi nebude nikdy hlasit 4 cele gb, ale 2.36 je hodne malo. Napadlo me ze cast teto RAM zere muj graficky chip (intel HD 3000) a v nastaveni tohodle chipu mam napsano ze "sdilena systemova pamet: 950mb" , "vyhrazena graficka pamet 128mb" (128mb odpovida i udajum z BIOSu. Nejsem si jist zda moje uvaha ze muj chip zere moji RAM je spravna, ale pokud je, nebo neni pomozte mi prosim tento muj problem vyresit.

P.S. nastavoval jsem msconfig aby me tam nic nelimitovalo, vracel jsem BIOS do defaultniho nastaveni, zkousel jsem ruzne verze driveru, ale nic nepomohlo, prosim pomozte...jsem zoufaly :D

kupil si si packard bell. Co od toho kramu chces?

V BIOSe nemas nejake nastavenie DVMT? Ak ano jake tam mas nastavenia k tomu?
Ovladace tam instaloval kto?
Tych 950MB to ma rezervovane az potom ako si nieco hral, alebo hned po boote?
Mas nejake 3D omalovanky na ploche?
V spravci zariadeni ked si v menu prepnes na zobrazit - systemove zdroje podla typu - roztvoris si pamat a sledujes adresy nad A0000000, jake zariadenia to maju namapovane?

v BIOSu nemuzu v podstate nic nastavit...dlouho jsem se tam hrabal a nemam tam ani to polozku kde byh to mohl menit...

950mb je rezervovano hned po bootu systemu

zadne omalovanky nemam

k tomu spravci zarizeni... vubec nvm co s tim a kde to hledat

jeste me napadlo updatnout BIOS... ale nikdy jsem to nedelal a trochu se toho bojim