
Problém se switchem
Zdravím,
doma mám rozvaděč ze kterého mám rozvedenou strukturu k počítačům, wifi, televizi, datovému úložišti, AP na půdě a podobně. Měl jsem tam starší 3com Switch který jsem po čase vyměnil za menší z důvodu hlučnosti a velké spotřeby. Malý mi ale nevyhovoval protože se nedal do racku přišroubovat. Z práce jsem si dotlačil tedy tento - http://www.mercateo.cz/p/1288-C1112025/D_Link_xSta ck_24_port_10_100Base_X_SFP_Layer_2_Managed_Switch _4_port_Combo_1.html?showSimplePage=NO&ViewName=li ve_cz~showGrossColumn&pk_campaign=SEA_PLA&pk_kwd=B usiness(2d)Switch
Problém je v tom že pokud něco připojím kabelem k tomu switchi tak se vůbec nepřipojí k té síti, hodí to chybu že nebylo možno načíst adresu apod. Přes wifi mi to ale funguje, na všechny prvky v síti (client na půdě, wifi, HDD) se dostanu bez problémů. V čem může být problém?
Vím že je tenhle switch nastavitelný, jen se k němu stejně nemůžu připojit. Podle návodu by se k němu stačilo píchnout kabelem, zadat 10.90.90.90 adresu a měl bych se do něj dostat, jenže to nefunguje.
V manuálu budou také psát, jak se switch resetuje, pak by ta defaultní IP adresa měla fungovat.
No právě z toho jsem zjistil že resetovat se dá pouze přes to webové rozhraní.
Každopádně když mám MAC adresu toho switche tak bych měl být schopen podle ní najít jakou má IP adresu pokud jsem k němu připojený, ne?
To nemá někde vzadu nějaký mikrospínač na hard reset? Ještě mi napadlo, když se k němu chceš připojit, odpojíš od něj všechny LAN kabely, připojíš jen jeden do PC, ve kterém nastavíš IP adresu na např. 10.90.90.80?
Nastavil jsem si tam 10.90.90.80, masku 255.0.0.0 kterou by měl mít údajně ten switch a nic. stále to píše připojení k síti není k dispozici. A mám tam připojený jen ten jeden notebook. Mikrospínač vzadu ani nikde jinde nemá.
A když napíšeš do příkazového řádku: ipconfig -all jakou ti to vypíše výchozí IP?
Adresa IPv4 10.90.90.80 (preferované)
ping na ten switch taky nefunguje?
to wifi poskytuje co? jaké jsou adresy té sítě?
Jak na něj mám pingnout když nevím tu ip? Nebo mám zkusit na tu udávanou?
Na půdě mám na adrese 192.168.1.1 client router který mi chytá místní wifi která mi poskytuje internet. Potom mám HDD úložiště 192.168.1.34, na to se taky dostanu. Stejně tak mám AP kvůli domáci wifi 192.168.1.2. Do Routeru mám zavedeného toho Clienta, AP i ten disk. Zajímavé je, že to AP mi funguje normálně, po síti se dostanu jak na toho Clienta, tak na ten disk. Pokud se ale do toho switche píchnu kabelem (ať už tím notebookem, nebo nějakým PC) tak se to ani nepřipojí k té domácí síti, ani se nedostanu na disk, na internet, nikam. A když to zapojím do jiného switche tak to funguje bez problémů jako to vždy fungovalo.
Tak jsem zkusil pingnout tu udávanou adresu switche a nestalo se nic. Cílový hostitel není dostupný.
a přitom máš kterou z adres - 192.168.1.x, nebo 10.90.90.80?
respektive když nastavíš třeba staticky 192.168.1.11, net ti nefunguje?
Tak na bezdrátovém adaptéru mám tu co mi přidělí dhcp, což je většinou 192.168.1.100, ale na síťovém adaptéru kterým se kabelem připojuji k tomu switchi mám tu 10.90.90.80
Každopádně když si na tom síťovém adaptéru nastavim 192.168.1.11 tak se to stejně ani k té síti ani k internetu nepřipojí.
ten switch je nějakej divnej = neprůchozí. nemá vyhrazený nějaký trunk port (příchozí)? ale manažovatelné switche neznám, asi bych dopadl stejně.
Můžu vyzkoušet zapojit příchod do různých portů jestli to někdy nezačne fungovat, ale nezdá se mi to. Průchozí být musí když skrz sebe pustí všechny věci které tam mám připojené. Jediný problém je že nejdou počítače přes kabel připojit.
To akože si vymontoval z racku u Vás v práci switch a hybaj domov? Alebo to bol vyradený kus? Nastavenia, ktoré bolo v tom switchi urobené u Vás v práci - doma fungovať nebudú...
Nene, byl zabalený, nepoužitý. Měl jít k zákazníkovi ale zákazník chtěl víceportový. Použitý pravděpodobně nebyl. Ale to je ten problém, i kdyby byl a chtěl jsem ho zresetovat tak nemůžu, protože se na něj nemůžu připojit. To je oč tu jde.
Doporučujem si kompletne naštudovať manuál... Neverím, že v zabalenom, nepoužitom switchi jaksi chýbal...
manuál študuji, držím se ho. Ono je také ale možné že si s ním někdo hrál, ale to takhle zpětně těžko zjistím.
Dávaš si pre seba, svoje home potreby príliš veľké sústo... Nechápem prečo si nekúpil niečo malé jednoduché za pár Kč. Manuál je Ti možno na dve veci, pokiaľ neovládaš problematiku a nevyznáš sa v konfigurácii sietí. Ako som už napísal - toto je vyšší level.
Len tak namátkou - default IP adresa je 10.90.90.90
Proč bych si něco vůbec kupoval když jsem měl možnost mít něco jiného zadarmo. Doma mám switchů víc, všechny fungujou snadno, jen jeden nechci kvůli hlučnosti protože je starý a má šíleně hlučný větrák. Druhý je v pohodě, ale zase je malý a nejde namontovat do racku, takže mi tam visel na kabelech a pěkné to taky nebylo. Já vím jaká je defaultní ip adresa, ale nejde se na ní dostat. To už jsem tady taky všechno psal
Nepoznam ten switch, ale dalo by sa usudzovat, ze ked je tam konektor RS232, tak by sa to malo dat nastavit aj pomocou neho. Pripadne pouzi Wireshark, ktory ti ukaze IP aj ked ju nevies, ovsem len v pripade, ze na tom switchi bezi aspon jedna sluzba, napriklad DHCP, NTP, SNMP...
Tiez zavisi ci neblokol niekto na tom sw pristup na managament len pre urcitu MAC. Na Cisco sw sa to da takto nastavit.
Na tomto tiež - málo pravdepodné, keďže je nový...
Přes RS232 to jde samozřejmě pravděpodobně taky, ale nemám doma nic na čem bych ho měl, jinak bych to zkusil.
Do ktorého portu strkáš LAN kábel pre konfiguráciu? Console?
Console je akorát RS232. Podle návodu je jedno do jakého portu strčím kabel pro tu konfiguraci přes webové rozhraní.
Tenhle switch mám shodou okolností doma (ale v 52-portovém provedení).
Je to bohužel "jen" D-link, a ty trpí na vyduté kondíky. Navíc je to manageable switch, takže bys měl minimálně být schopen se podívat přes sériovou konzoli zda to vůbec bootuje.
http://www.dlink.com/-/media/Business_Products/DES /DES%203200%2028/Manual/DES_3200_hw_uk_en_20100325 .pdf
http://www.dlink.com/-/media/Business_Products/DES /DES%203200%2028/Manual/DES_3200_man_uk_en_2010032 5.pdf
Přes ní se nepodívám protože jak říkám nemám ho na ničem.
tak to je blbé, protože:
http://www.dlink.com/-/media/Business_Products/DES /DES%203200%2028/Manual/DES_3200_CLI_uk_en_2010032 5.pdf
(strana 393 PDF, resp. 388 podle číslování stránek dokumentu)