Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zařízení pro příjem i vysílání wifi

Poraďte mi prosím, jaké zařízení vybrat, když potřebuju chytat wifi přes externí anténu, pak potřebuju připojit dva PC síťovým kabelem a ještě k tomu vysílat wifi po bytě dál (bridge). Jde jen o domácí síť takže to nemusí být něco profi, ale spolehlivé a pro laika snadno nastavitelné zařízení bych rád.

Díky.

potřebuješ 2 zařízení, wifi klienta na "chytání" a wifi AP (nebo už lépe Wifi router) na distribuci po bytě.

na klienta ti doporučím OvisLink WL-5450AP, na wifi router pak Asus WL-500GX (nebo jinou verzi, teď jsou různé výprodejové slevy)

Vetsinou router ma tyto mody: AP to AP premosteni,AP client, AP router to AP ale lze vzdy pouzit jen jeden mod, takze potreba jsou vzdy 2 zarizeni, router ma integrovany swich a protistrana muze mit tez router nebo AP, napriklad toto podporoval edimax snad nejlevnejsi router, nevim zda se jeste dela. Dalsi pak cisco,linksys (nedoporucuji),D-link atd. .

Zdravím, též jsem se pídil po podobném zařízení....a dostalo se mi doporučení aparátu Trendnet 511BRP,alias Sparklan WX7800 alias Tonze - vše je to jeden a ten samý hw...jen jiná krabička...Jde o to , že to umí dualband( jak 2.4 tak i 5GHz pásmo) a má to údajně dvě nezávislé wifi části- jedna na příjem a druhá na vysílání(může být kombinace příjem v 5GHz a vysílání 2.4Ghz,naopak ...ale nevím jestli i příjem ve 2.4GHz a zároveň vysílání ve 2.4GHz....ono nakonec v té specifikace toho Trendnetu či v userguide to bude napsané... jen ten spaklan nemá router se 4portovým LANem ....ale to se dá řešit jen routerem či switchem...