Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Automatické přesměrování browseru na www.*

Ahoj všem :beer:

Uvažujme server třeba aaa.cz. Je hostovaný na pipni.cz, to umožnuje prohlížení stránek i bez www před aaa.cz. Takže bych chtěl nějak ošetrit, aby při zadání adresy cokoliv byl prohlížeč přesměrován na http://www.aaa.cz/cokoliv. Jak si lze všimnout, potřebuju to u každé stránky, protože mi dost lidí leze přes vyhledávače přímo na danou stránku. Pokud by to šlo vyřešit nějakou vychytávkou třeba přes htacces (ale možná to vůbec nejde a jen plácám), byl bych rád, jinak by se to muselo sesmolit php skriptem.

Díky 8-):-p

hm, tak to vypada, ze to uz nebude potreba

Je možné na PIPNI používat mod_rewrite?
Ano, mod_rewrite je povolen.
Stačí v odpovídajícím adresáři umístit pravidla do souboru .htaccess.
Pozn.: Na free není možné mod_rewrite použít.

:-D no nic, jeste to budu tak pul roku ladit (rozumej fusovat) a pak to kilo mesicne obetuju :-[

takze da sa to chapat tak, ze nie len mod_rewrite ale ani ziadny iny modul? a v podstate ani ziadny vlastny subor - .htaccess? potom uz jedine to nejak podobne simulovat cez php

header("Location: http://new_location");

, kde by si to stale checkoval napr. cez regularne vyrazy a mal by si to v samostatnom subore, ktory by si v kazdom subore includoval, co sa mi ale zda trochu tazkopadne. :-/

no moc som sa s tym nehral, takze mozno bude treba osetrit ci su premenne nastavene, ale mohlo by to byt nejak takto:

<?php
$host = $_SERVER['SERVER_NAME'];
$page = $_SERVER['PHP_SELF'];
$query = $_SERVER['QUERY_STRING'];

if(ereg("^www.", $host) == false)
{
  $url = "http://www.".$host.$page."?$query";
  header("Location:$url");
}
?>

a tu je test: host.php a host.php