Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem LINUX

Ahoj.. chtěla bych se zeptat asi před 15 minutami mi táta přivezl můj opravený notebook. Ze začátku měl Windows 7 a jelikož se celý nějak poškodil tak se musel vyměnit systém. Mám tedy Linux. Problém s ním nemám vše si najdu ale menší problém by tu byl... Na internetu hraji různé hry ... které se stahují. Např. tuto korejskou hru s koňmi ( kvůli sestře ) -alicia.gametree.co.kr a nevím jak jí mám stáhnout na svůj Linux. Sama jsem si z Windowsu XP dala na ulož.to instalaci abych to nemusela stahovat přes oficiální stránku (hrozně dlouho to trvá) takže jí mám tady - http://uloz.to/xgtE4V1/alicia-setup-by-xkaribu-xka ribu-blog-cz-exe
jde mi stáhnout ,ale nejde otevřít.. vůbec . Jen se začne systém načítat a pak mi 'zdělí' Trojuhelník s ! . Takže to selhalo...pak ještě jedna hra kterou chceme hrát se sestrou - en
když se přihlásím a dám play now tak mi naskočí zpráva ,že pro MACA ještě není verze. Ale měla jsem nápad jelikož je v marketu googelu tato hra volně ke stažení tak si myslíte ,že by šla? Ps: ještě mi nejde stáhnout google-_- Prosím poraďte mi ...z těch her co jsou v seznamu od linuxu jsem si opravdu nevybrala ... Děkuji mnohokrát za každou odpověď! Moc si toho cením!!! :-)

No my jsme ho koupili od kamaráda...ten již ale ten svůj systém přeinstaloval a mně se začal vypínat a dali jsme ho do opravy a musel se vyměnit systém protože na něm nic nešlo..:/ Takže mám linux. Ale nevím jak tam mám stahovat hry.. O to jde . PS: My jsme Windows nekoupili my už jsme ho tak dostali.

Ma ten notebook na spodku nalepku s licencnym cislom s napisom "Microsoft Windows"? Moze byt aj pod baterkou. Ak ano tak tam nainstaluj normalne tie Windows. V linuxe nemusia ist hrat hry (zavisi jake hry a jaky presne linux)
P.S. .exe na linuxe nespustis .exe je subor pre windows.
Mozes si na tom linuxe nainstalovat WINE (to je emulator windows) a skusit to spustit pod nim, ale nemusi to fungovat je to len emulator

exe subor na linuxe nespusti..mozno cez Wine, ale to nebude pre teba. Ta druha hra je asi obycajna flashovka, ktora sa hra cez prehliadac, takze ak ti nejde v prehliadaci doinstaluj si flashovy modul do neho.