Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Zmizli mi oddiely disku

Velmi vas prosim o pomoc!

Ako som riesil problem s instalaciou WIN 8 (64bit) ked mi neslo vytvorit pri instalacii novy oddiel a ani najst existujuci (vid foto), prepol som disk v biose na IDE a nasledne mi zmizli z ponuky dva oddiely, kde som mal dolezite data. Tiez som omylom sformatoval oddiel vytvoreny systemom, ale ten uz som obnovil.

Da sa to este zachranit? Ako mam postupovat? :cry:

Prosim pomozte.

este k tym oddielom ty tam mas logicke oddiely ne primarne, tych moze byt na disku kolko chces, takze pocet oddielov neni problem. Problem moze nastat v tom ze ktory oddiel je aktivny (je aktivny ten prvy 100MB oddiel? bootovali ti tie povodne Win7 spravne?) ptz na aktivnom oddieli musi Win zmenit BCD tabulku a musi tam byt Windows loader.

Aha tak zase som o nieco mudrejsi... ten 100mb ktory vytvoril system je urcite aktivny, nakolko som ho dnes zmazal (tak mi bolo poradene, ze system si vytvori svoj novy) a potom mi nenabehol system a problem s instalaciou nadalej pretrvaval, tak som dal urobit opravu spustenia.

v tom pripade instalator nevie vytvorit novy 100MB oddiel, a kedze pouzivas len logicke oddiely tak logicky nemoze byt aktivny alebo aspon neviem o tom ze jak by to akoze malo fungovat s logickymi oddielmi. Co to pise teda teraz ked je ten 100MB oddiel zmazany a vyberes mu instalovat na ten logicky oddiel a das mu ze "dalej"?

Alebo win8 potrebuje viac miesta pre ten prvy oddiel, neviem zhlavy jak to je u Win8 (viem len ze ma totalne odlisne bootmenu takze nemoze pouzit ten Win7 bootoddiel). T.j. najlepsie urobis ak si vykopirujes data kdesi mimo disk (stejne mas mat stale zalohu dat na inom HDD) tie oddiely vsetky zrusis a vytvoris novy instalatorom Win8 a nainstalujes Win. Potom si narobis dalsie oddiely jak chces a das tam nazad data

To som teraz nepochopil, ved uz odzaciatku skusas instalovat Win8 64bit, ne?
Mas tam nieco posahane na tom disku asi tabulka oddielov alebo neviem co, ak chces mat dualboot Win7+Win8 tak ja by som vsetky oddiely zrusil, nainstalil Win7 na primarny oddiel a potom Win8 tiez na primarny, a datove oddiely ak ich chces mat viac by som urobil logicke potom ich mozes mat kolko chces.

Teraz tam mas logicky ramec cez cely disk a on ho nemoze prerusit a v polovici disku urobit primarny aktivny oddiel pre Win8 alebo co tam ten instalator chce robit. Dokial nezrusis logicky ramec (=vsetky logicke oddiely) tak sa tam ten instalator asi nenainstaluje. P.S. neviem preco s tym ma ten Win problem nainstalit sa na logicky oddiel, ale MS robi strasne hovadiny a Win8 bootmanager je uplna hovadina, ver mi ked uvidis jak je rieseny dualboot vo Win8 ta jebne a vyhodis to prec hned po instalacii. - on najprv nabootuje cely Win8 na to aby sa ta opytal "jaky OS chcete spustit?" a ked vyberes Win7 tak sa to znova komplet restartuje prejde to zas cez BIOS a bude bootovat Win7. To je novy skvely dualboot s Win8. Fakt neinstaluj to :D