Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Sata III disk do sata II desky

Zdravím, mohl by mi prosím někdo poradit?
Koupil jsem si sata III disk (momentus 750xt) a chci ho dát do své desky sata II. Prpblém je, že když ho strčím rovnou do ntb, tak se nenajde (hlásí: invalid or damaged bootable partion), když ho dám do usb k naformátování, tak se sice připojí (pípne), ale nezobrazí se. Nevíte jak na to? Díky.

chceš disk bez vytvořeného oddílu formátovat v tentopočítači, a divíš se že nenaformátovaný disk není vidět?
kontrolu začni ve správci zařízení.
a nový prázdný disk se formátuje ve správě disků - pokud ho tvé windows nemají, běž je reklamovat.

Kam to strcis? "rovnou do NTB"? Som myslel ze ho chces strkat do dosky so sata2. Tam by ti totiz fungoval.
Ked ti nebootuje Windows (disk s windows mas dufam strceny v inom sata ne v tom stejnom :) tak si nastav spravne poradie bootovania v BIOSe. Ta hlaska totiz neznamena ze disk nenasel, on ho nasel a dokonca velmi dobre, a pise ti ze na tom disku nie su windows, co je snad logicke ked si kupil novy prazdny disk