Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Který malý notebook s velkou výdrží baterky?

Poraďte malý notebook nebo ultrabook, lehký (cca do 1,3 kg) s velkou výdrží baterky (8-10 hodin), určený převážně do školy a pro celodenní každodenní nošení v baťůžku (chce to i přiměřenou odolnost a kvalitu pláště, v baťohu se bude volně válet a narážet o ostatní věci). Upřednostním malou a lehkou nabíječku (často létám na několik dní do zahraničí).

Takže prioritní je dobrá mobilita notebooku.

Cenově do 15.000 Kč.

Používané aplikace - prakticky jen OpenOffice (zejm. Writer), Firefox, Skype, Thunderbird, Adobe Reader, antivir, firewall, celý zašifrovaný disk TrueCryptem (on the fly). Pro náročnější aplikace (skenování, sledování TV, grafika) mám doma stolní PC.

Nemusí mít CD/DVD, vystačím si jen s USB porty.

Zadal jsem výdrž baterky 8-13 hodin a u notebooků mi to vyfiltrovalo tyto výsledky: http://www.czc.cz/notebooky/produkty?q-c-3-f_20290 53=d8.53&q-c-6-f_2029053=d10.5&q-c-2-f_2029053=d8. 5&q-c-0-f_2029053=d8.0&q-c-7-f_2029053=d11.3&q-c-8 -f_2029053=d12.0&q-order=PRICE&q-c-1-f_2029053=d8. 15&q-c-9-f_2029053=d13.0&q-c-4-f_2029053=d9.0&q-c- 10-f_2029053=d13.5&q-c-5-f_2029053=d10.0

v případě ultrabooků už je cena mimo můj rozpočet: http://www.czc.cz/ultrabooky/produkty?q-c-2-f_2029 053=d8.53&q-c-0-f_2029053=d10.0&q-order=PRICE&q-c- 1-f_2029053=d9.0

Bohužel, často doporučované Asusy dle tohoto přehledu dosahují výdrže jen 7 hodin (při mém rozpočtu).

Už ho chudáka nech, Touchwoode.
Pořiď si nějaký to eeečko, výdrže mají asi nejlepší. Jsou pomalý, ale nežerou. Na vyšší výkon by jsi potřeboval battery grip, to už zase bude něco za prvé stát a za druhé vážit.
Na skypu si na tom zavoláš, ale určitě to znatelně zpomalí chod notebooku. Výdrž baterie se taky nepočítá během skypových hovorů, to si taky promysli.

Jaké značky tedy doporučíš.

Zatím jsem si tu od tebe přečetl jen tuto jednu konstruktivní odpověď: minimálně je dnes osazen 2-jádrovým mobilním CPU s výkonem o řád vyšším, než má Atom, standardní klávesnice i displej s ještě rozumným rozlišením (1366x768)., jinak si tu zatím ze mě jen utahuješ (k čemuž myslím toto fórum neslouží).

Nemyslím, že mám vysoké nároky (nízká hmotnost, výdrž baterky) a za cenu 15.000 Kč se snad něco vybrat dá. Je to notebook, nechci víc investovat, riziko krádeže či ztráty je přece jen o mnoho řádů více, než u stolního PC.