Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem propojení win xp a win7 pomocí křížového kabelu

Dobrý den.. prosím o radu, jak propojit dva počítače (jeden s win xp a druhý s win7) křížovým kabelem.. návody na internetu mi moc nepomohly..Ve win xp, v ovládacích panelech jsem naprosto ztracen, v sedmičkách v centru sítí s sdílení vidím ikonku s názvem obou počítačů, ale nic s ní nelze dělat..po poklepání se akorát otevře windows media player. díky

Mas na oboch nastavenu pevnu IP? Ak ne tak sa to robi v sprave sieti (centrum sieti, je to aj vo WinXP start-siete ci jak, NE v spravci zariadeni) pravy klik na adapter vlatsnosti tam su nejake protokoly a u TCP/IP (v4) si nastavis pevne IP 192.168.0.x (x je rozdielne na kazdom PC) a masku siete 255.255.255.0 na oboch PC

Potom si vo Win7 v centre sieti este musis povolit zistovanie sieti dole je na to svetielko. Ked sa na PC stejne nedostanes tak skus vypnut Windows firewall (je v ovl.paneloch) na chvilu vo Win7 aj v XP.
A musis si nazdielat nejaku zlozku na jednom PC (cez pravy klik na zlozku) inac nebudes vidiet nic.

P.S. ak mas nejake skvele antivirove baliky na niektorom PC tak ich vsetky odinstaluj a restart.