Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem [Pascal] Datové typy

Dobrý den, chtěl bych začít s programování je mi 12 let... Chci začít v Pascalu, ale nemůžu pochopit co jsou to datové typy :( :'( Nemůže mi to někdo co nejvíce laitsky vysvětlit ? Děkuji mooooc :)
Změna předmětu, původně: Datové typy (JaFi)

maminka má doma určitě kořenky:

pepřenku
solničku
papriku
bobkový list

všimni si že, každá z těch nádobek má úplně jiný tvar vysypávacího otvoru - solnička spoustu dírek, pepřenka jen jednu, paprikáš má malou lžičku a bobkový list zase běžné víčko.

No a to je i princip datových typů, fungují jako ty kořenky. Do jednoho "pasují" jen celá čísla, jiný je předchystán na čísla reálná, třetí zase akceptuje znaky, čtvrtý akceptuje řetězec textu.