Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Windows vtip - velikost prejmenovanych souboru

Timto threadem bych volne navazal na thread od msx., ktery se dozadoval vysvetleni, proc ma velikost souboru ve vlastnostech v pruzkumnikovi vetsi nez velikost na disku.

Ja mam podobny problem :

Mel jsem soubory 001 002 003 006 007 (ve skutecnosti jich bylo vic, ale pro pochopeni staci).
Pak jsem je prejmenoval na 001 002 003 004 005 - no a velikost souboru se o par bajtu zmensila, to nechapu, jak muze prejmenovani souboru v totalcommanderu zmensit jejich velikost ?

Cus ja myslim, ze si rozumime, spis nerozumime windows!

Co jsem udelal ?

Vzal jsem ty soubory a zkopiroval jsem je pro zalohu, potom jsem zkontroloval, zda se zkopirovali vsechny a zkontroloval jsem velikosti, potom jsem v total commanderu ty puvodni soubory prejmenoval a opet zkontroloval a velikost jina.

Ja vim je to nesmysl, ale fakt to neni mezi zidli a klavesnici, jsou to windows. ;-)

tak uz jsem na to prisel.

dik msx. jsi me navedl na spravnou stopu, ale stejne to nechapu.

po zkopirovani souboru byly oba adresare se stejnymi soubory stejne, potom jsem ten prvni prejmenoval a zase zkontroloval a byly rozdilne a ted kdyz jsem sel po souborech tak jsem zjistil, ze jeden soubor je poruseny, takze asi chyba disku, protoze pri prejmenovani v total commanderu se s tim nic stat nemohlo, aspon doufam, prejmenovavam tim hodne a nikdy to neselhalo.