Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jakou distribuci Linuxu na VŠ?

Zdravím,

v září nastupuji na FIT VUT, kde probíhá výuka na Linuxu. Na stránkách mají uvedeno, že se jedná o distribuci CentOS verze 5. Já bych si rád simuloval Linux pomocí Virtual Boxu, ale nevím kterou distribuci zvolit.

Virtual Box nabízí: Arch, Debian, OpenSUSE, Fedora, Gentoo, Mandriva, Red Hat, Turbo Linux, Ubuntu, Xandros.

Četl jsem, že CentOS je odnož Red Hatu. Bylo by nejlepší si tedy zvolit Red Hat nebo na tom nezáleží?

Děkuji

Já bych použil Oracle Linux - navíc mužeš od nich stáhnout CELEJ VIRTUÁLNÍ BOX - tzn, už to nebudeš muset instalovat, prostě to spustíš (teda s Javou nebo něčím na víc, ale to imho nevadí). Oracle Linux je postaven na CentOS/RedHat.

http://www.oracle.com/technetwork/community/develo per-vm/index.html Vybereš s čim to chceš předinstalované a jedeš - Enterprise Java Development VM - páč Netbínsy do školy budeš taky potřebovat, DB ne.