Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem laptop klavesnica, ako napodobnit chybajucu numericku

ahojte

pouzivam notebook dell studio xps 13xx

ked som v nejakej aplikacii z ktorej nechcem vyjst ale potrebujem spustit akciu, ktora sa spusti pri stlaceni niektoreho z NUMpadovych klaves, tak nemozem lebo ten laptop nema numpad.

tak som skusal Fn + horny ciselny rad a aj Fn + toto [r6s0.png]

ale nic nefunguje

ako mozem pri tomto type pc napisat tie numpadove veci, aby si program myslel ze to ide z numpadu ?

virtual keyboard nechchem. chcem pouzit gombiky

dik

Ak by to neslo, je mozne pouzit externy program, napr. HotkeyP, tam nastavit trvalo skratky ako napr.:

Kl. skratka: Win+m
Prikaz: Makro
Parametre: \num0

Pre ostatne klavesy rovnako nastavit vlastne skratky, pre Num1 zmenit skratku na Win+j a parametre \num1.

Edit: tak podla obrazku je to Apple? Potom tento postup asi nepomoze.