Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Cpu v mobilu

Ahoj chtěl bych se zeptat jak je to s cpu ve dvou mobilech a ty jsou:
Lg E460 optimus L5 ii
který má cpu : Mediatek MT6575 (1 000 MHz) 1× Cortex-A9 (2,5 DMIPS/MHz)

a

Samsung galaxy s advance
který má cpu :ST-Ericsson U8500 (1 000 MHz) 2× Cortex-A9 (2,5 DMIPS/MHz)

Nevím jestli 1ghz na každé jádro nebo 0,5ghz na každé jádro u samsungu ?

A který z mobilu je výkonnější ?

Díky za rady.

tady bych rád využil vlákna na trochu OT dotaz: Jsou nejake testy na vykon CPU v mobilech a tabletech? Aby obsahovali skutecne vetsinu procesoru (neco jako benchmark nebo passmark pro PC CPU?) Proč to shanim : do vyberovych rizeni pro statni organizace (pro skolu) je treba definovat vykon cpu, ale nesmi se uvadet frekvence ani pocet jader (je to diskriminacni) ale pro tablety ani telefony jsem takovy rozsahly test nenasel. Existuje top ale tam nejsou zdaleky vsechny. Dekuji za pripadny tip.

Děkuji, zajímavá aplikace. Sice to asi nebude to co hledám - potřebuji zadat třeba min. výkon procesoru : 4000 a prodejce udělá příslušnou nabídku dle možností - vyšší než 4000 (ten test musi byt nezavisly, neplaceny a obsahovat většinu možných procesorů). Tohle mi přijde spiš na to, když už ten tablet mám, tak si otestuju kolik dává. Ale tabulka výsledků jednotlivých modelů tam není (jen některe tam jsou). Ale i tak diky, musim na to mrknout poradne. kdyz mrknete na ten top tak dam min vykon 57000 a uz ma na vyber jen 3 modely. Tak neco takoveho. Ale sam si myslim, ze zatim takova databaze neni, aby byla co nejvice kompletni, coz je podminkou, v tom ani ten geegbench nesplnuje.

ono to nechci na tom pristroji testovat, spise hledam tabulku vysledku z toho testu ruznych - ale slo mi konkretne o procesory, ne o kompletni hodnoceni. Je to hloupe, ale takove jsiu nase zakony. Z ministerstva jsme dostali vytku, ze jsme meli pozadavek 1.8 frekvenci a dvoujadro. Ale jak to mame napsat nam nesdelili a pry je to ani nezajima. Ale mame to spatne.....

A napsat požadavek alespoň 8000 bodů v AnTuTu nelze? On je totiž ten problém, že frekvence a počet jader je nic neříkající údaj. Konkrétně třeba Atomy mají vyšší výkon na jádro, takže jednojádrový Atom se bez problémů vyrovná dvoujádrovému Snapdragonu S3 a to už je značně diskriminační.

No prave proto chci ten pocet bodu. Nejsem si jist, jestli pujde pouzit antutu jako dostatecne "autorizacni" podklad. A prave jestli je tam uverejneno dost vysledku, ze kterych muzou vybirat, zatim jsem nasel spis par vysledku na celkove hodnoceni telefonu, ale to mi nakonec mozna take slo pouzit, dulezite je, aby tam byli pokud mozno vsechny mozne znacky. Navic se asi zacnou michat ARM, x86 a x64 procesory, ty hranice smartfon/tablet/minibook je na spadnuti. Vlastne tu mam tablet, kterej po pripojeni klavesnice je plnohodnotnym netbookem s dotykovou obrazovkou a ma to i 3g modul, takze umi volat. No a co to tedy je :-)).
Ale i tak dekuji za vsechny navrhy.

taky bych doporucil Antutu, jinak on to je docela problem hlavne mezi platformama, zadny benchmark nepodava stejny vykon na Androidu, WP a iOS, takze tam jsou pak vysledky dost nejednoznacne, viz. machrovani Intelu a jeho mobilniho Atomu testama, ktery jednoznacne pridavaji prave jejich procesoru body navic.