Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jakou základní desku

Ahoj
rád bych si sestavil PC a tak bych uvítal nějaké doporučení na základní desku měla by umět propojit 6 disků pomocí Sata. většina výrobců Sata konektory udává celkově jak plošném spoji tak konektory v zadní části pc pro připojení externích disků a dalších zařízení, Ale mě zajímá jen konektory SATA na I/O shieldu.
Doporučíte něco?

ne ale jednak fotím zrcadlovkou což fotky zaberou dost mista. a jednak rád točím videa v HD to taky zabere místo.
A taky mám CASE ZALMAN GS1000 PLUS Black mám snad si pořídit jen jeden hardisk a ostatní šuplíky pro disky nechat volne pro lapač prachu?

Ona existuje nějaká zákonná povinnost zaplnit všechny pozice pro HDD? A od kdy? Jednak když je místo, pak proč to tam nedat, jednak je to zpevňující prvek u papírových skříní.

...Ale mě zajímá jen konektory SATA na I/O shieldu...

Tak to jsem ještě u základní desky neviděl, ač eSATA pro externí HDD preferuji.
Prázdniny...