Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Je to Socketem nebo Procesorem ?

Ahoj dneska jsem si koupil chladič na procesor no a vyndal sem procesor abych ho očistil pomocí toaletního papíru (doporučeno z internetu a fakt to funguje) od pasty. Ovšem už se mi ho tam nějak nepodařilo vrátit zpátky. Orientuju se podle šipečky na procesoru tak i na socketu. Nemůžu ho tam za boha dostat. Jak zjistím že to je socketem nebo procesorem ? Jestli si mám koupit novou desku nebo procík

Otevři socket (páčku až nahoru), při zakládání procesoru se orientuj nejen podle šipky, ale i podle logiky - podívej se, kde na procesoru jsou místa bez pinů a k tomu jsou adekvátní místa na socketu. Vlož procesor, přimáčkni prstem (s citem, nesmíš ohnout piny) a zavři socket.