Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Notebook pro úpravu fotek

Ahojte všichni,
přítelkině má v plánu si koupit ,,nějaký,, noťas pro úpravu svých fotek. Dělá fotografku a někdy je třeba si práci s fotkama přenášet a PC je proto tedy nevhodné.

Cena noťasu by měla být okolo 10tis.
Určitě by měl bezproblému zvládat úpravu fotek v programu Zoner a Photoshop (na aktuální PC se na nějaké úpravy dlouho čeká).
Asi to nebude žádé dělo ale asik by to mělo mít trochu normál grafiku a taky display (nevím tedy jak je to u NB ale u některých LCD monitorů je rozdíl znatelný)-při nejhorším si NB připojíme na LCD.
Zrovna říkám že NB nebude na hry. Jen na úpravu fotek, vyplování DVD, internet a klasické věci. Pokud by měl i čtečku karet tak nebude naškodu.
Nevím zda počítat s OS ale nyní asik bez, ten si pořeším později.

Předem všem díky za návrhy.

Ahojte, opet se vracim k dotazu jaky Notas kupit. Opemenme co jsem drive psal za pozadavky a po domluve s pritulkou sem to zjednodusil.
Chceme tedy notad okolo 12tis, s procesorem i5 nebo i7 (bylo mi to doporuceno) dalsi vec aby mel notas kapacitu disku min 500GB, sel na nej pripojit LCD. Urcite nechci Win8. Radeji bez OS nebo s Win7.
Jak jsem psal uz pred tim notas je na upravu fotek a po domluve s robou se moc prenaset nebude.
Diky vsem za navrhy..

Upřímně, pokud je fotografka, pracovat na notebooku s 6bit TN displayem nebude zrovna hit (věrnost barev, kontrast). A těch je u notebooků v nejnižší cenové - tj. do 12 tis. Kč - většina (solidnější výjimkou je aktuálně Lenovo ThinkPad E531 s TN FullHD bez OS). Za necelých 18 tis. už ale seženeš 15" Acer Aspire V3-571G-53218G1TMaii s matným IPS panelem. Pokud přítelkyně nemá možnost k případně levnějšímu notebooku připojit dobrý (vhodný/dostatečný) externí LCD monitor (IPS, PLS, VA apod.), našetřil bych alespoň na zmíněný Acer V3 s IPS.

http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=1051400 000000001X2D

http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=1051400 060000001ZO0&Search=e531&SearchType=1