Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nedostatek paměti

Uložil jsem soubory z webové stránky na pevný disk. Potom jsem chtěl soubory upravil (zredukovat) ve Wordu. Po otevření ve Wordu se objevilo hlášení: "Není dostatek paměti. Po dokončení akce nebude možné vrátit opereaci zpět. Chcete pokračovat? Ano - Ne." Po otevření se ale nic nestalo. Jsem úplný začátečník a nevím tedy, zda mám něco špatně nastavené nebo co jsem udělal špatně. Počítač je skoro prázdný, (je nový), RAM je 512 MB. Děkuji za radu.

Pokud se ta hláška objevila poprvé, tak to ignoruj. Mohlo dojít k nějakému náhodnému jednorázovému selhání, zahlcení.

Pokud by se problém opakoval, tak pak zkontrolovat nastavení virtuální paměti, velikost volné paměti, spuštěné procesy a programy na pozadí, atd...

Svatá pravda a ve velké míře to platí i pro vyšší OS.
Stačí mít pár hodin spuštěný WMP10 s mp3, brouzdat přes IE
a RAMka je v dupce. Při takové hlášce nebo při náročnějších
operacích doporučuji restart, ztratíš tím odhadem 2-3 minutky
a nebudou tě otravovat podobné hlášky.

Ještě jednodušší pro vyprázdnění RAMky je použití skriptu před paměťově náročnou operací. Do souboru "něco.vbs" vložit text: Pamet=space(84000000) Číslo v závorce udává velikost uvolňované paměti. Neměla by být větší než asi 1/2 RAM. A soubor spustit.

Velikost virtuální paměti mám nastavenou 767MB. Ostatní parametry uvádím v odpovědi dne 10.11.2006 23:54 hod.
Kdyby někdo vyzkoušel mnou popsaný popis práce tamtéž na svém počítači, pravděpodobně by zjistil, v čem dělám chybu. Když jsem totiž tento postup vyzkoušel na jiném počítači, objevilo se stejné hlášení. Děkuji.

Dobrý večer,
operační systém mám Windows XP Professional, verse 2002. Micros. Word 2000. RAM 512MB. Řekl jsem už, že jsem začátečník, uvedený odkaz na Googlu je pro mne jako vyletět na Mars.
Problém vzniká při následujícím postupu: Vytvořil jsem si novou složku. V Internetu jsem si zobrazil požadovanou stránku. Zadal jsem: Soubor - Uložit stránku jako - Uložit jako typ: Webová stránka kompletní. Internet jsem zavřel.
Nyní jsem si otevřel Word, zadal jsem Soubor - Otevřít - Otevřít složku - Otevřít soubor. A objevilo se popsané hlášení: "Není dostatek paměti. Po dokončení akce nebude možné vrátit operaci zpět. Chcete pokračovat? Ano - Ne". Teprve když jsem potvrdil jedno jestli Ano nebo Ne, soubor se zobrazil a já mohl začít s úpravami. Velikost otevíraných souborů 30-50kB.
Řeklo by se, jaký problém, když nakonec může udělat co chce, ale mně jde o VYSVĚTLENÍ, co jsem dělal špatně, proč při tomto postupu se objeví hlášení o nedostatku paměti.
Při stejném postupu na jiném počítači se objeví stejné hlášení. Děkuji za radu.