Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pískání myši a4tech x-760h

Zdravím poradňáky,
mám novou myš model x-760h od a4tech, která po pár dnech začala v pc pískat.., vím, že to zní divně, ale slyším zevnitř pc vysokofrekvenční pískot pokaždé, kdy pohnu myší, ten zvuk je slyšet jen při tichu. Pokud se myš nehýbe, nic slyšet není. Původně sem si myslel, že je to zapisující disk, ale zapojil sem jinou myš a ta je v pohodě. Myš mám zapojenou na zadní panel desky msi zh77a-g43, odezva myši je 1000Hz, rozlišení 2000dpi. Nevíte co to způsobuje?
Děkuju za odpovědi!

loading...

zkus ji jeste pripojit k jinemu PC.

opravdu to jina mys nedela? Vetsinou to byva nejaka interference na zakladni desce, jestli to na jinym PC delat nebude, tak to nevyreklamujes.

urcite napis, to me velice zajima, jednou jsem se s tim u kamose setkal taky a on mel taky nejakyho smejda od A4tech, ale ze by to zpusobovala prave ta mys by me vubec nenapadlo a tezko tomu uverit.

měl sem možnost ji vyzkoušet jen na notebooku a tam to nedělá, ale myslím, že to ještě nemusí nic znamenat.
jinak jsem zjistil, že když nastavím odezvu na 125Hz, zvuk se ztiší tak, že není skoro slyšet, čím pak větší frekvence, tím hlasitější zvuk.
nemůže to být něco na desce?

je ale zajímavé, že ten zvuk se zvětšuje s narůstající frekvencí. nemůže to být spíš něco na základovce? třeba něco s napájením usb nebo tak, nevím jak to funguje s tou odezvou - jestli to ty porty mají utáhnout.
jinak ten zvuk trochu připomíná zvuk při zápisu na disk, jen zrychlený.

Tak jsem provedl pár pokusů a zjistil jsem, že ten samý zvuk to dělá i když kopíruju z hdd na flashku (což sem původně považoval za zvuk disku), ale i když z flashky nějaké soubory odstraňuju (to by se hdd používat neměl ne - tedy indikátor neblikal).
Zkoušel jsem i starší verze BIOSu a jiný disk, abych si byl jistý, že to skutečně nedělá ten disk.
Takže sem došel k závěru, že to bude deska.., co myslíte? Je možné, aby bylo s deskou něco, co toto způsobuje?

No samozrejme, u desek je to bezna zavada, treba me piskala pri kopirovani mezi HDD a SSD deska od Gigabytu a bylo to docela drsny, jak ten piskot, tak snaha o uspesnou reklamaci, nakonec pry zavada na napajeci kaskade a provedena oprava. MSI by se to ale stavat nemelo, to preci jenom nejsou pochybne desky jako treba vyrabi Gigabyte, ale asi holt smula na spatny kus.

Mys s tym nema nic spolocne mas asi nahovno zdroj alebo zakl.dosku alebo obe veci.
Ak vypnes v BIOSe napr. u CPU C-states tak to asi bzucat prestane, ale bude to potom zrat viac energie.

(resp. ani nemusis vypinat nic v BIOSe len skus vo WIn prepnut ovl.panely - energeticky profil na maximalny vykon, ci to bzucat prestane. Ak ano tak piska DC menic pre CPU na doske, co aj predpokladam)