Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Excel -- automaticky se aktualizující čas

Nevíte někdo jak v Excelu zobrazit aktuální čas, který by sám šel, ne aby se aktualizoval pouze když se provádí nějakí operace...!?! Díky

[mod]ach ouvej, ty předměty jsou stále bolístka. To opravdu nikdo neumí výstižně pojmenovat problém několika slovy?. Bylo: "Office" (touchwood)[/mod]

Teoreticky bys to mohl naprogramovat ve VBA (jako akci na nějakou obecnou činnost - ale to jsi už zmínil), anebo si udělat zcela separátní VBS, které se spustí po otevření sešitu jako samostatná aplikace, která bude opakovaně poolovat a v intervalech řídit Excel (tj. překreslování té tvé buňky).

Já osobně bych tě ale za takové řešení pro výstrahu zastřelil. Opravdu nevím, proč bych měl mít v excelu hodiny, když jsou např. v trayi. Nehledě na to, že ten pooling bude dělat to, že kurzor myši bude nejspíš blikat a přepínat se do "přesýpaček" a navíc jakákoliv náročnější akce v excelu (celkové přepočtení většího listu apod.) bude zbytečně bržděna (pokud tedy vůbec doběhne - ale to si myslím, že ano, spíš zkolabuje to řízení přes VBS - tam si budeš muset ošetřit stav, kdy Excel právě "přemýšlí-počítá" a nechce reagovat na řízení)