Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Prenos dát medzi NTFS a ext3

Chcel by som niečo na prenos údajov (RW) medzi Linuxom a Windowsom. FAT32 neprichádza do úvahy a DVD-RAM drať nechcem. Je na to nejaký pekný programček? Zatiaľ používam Ext2 plugin v TC a Linux mi NTFS pozná a pripája v RO móde. Alebo je možnosť zapnúť v Linuxe RW?

Kdyz mrknes na linuxovy fora, treba fedora.cz, tak najdes navody na instalaci ovladacu do linuxu, ktery zprovoznej NTFS disk jako read-write, ale jsou zatim jen v experimentalni podobe a jejich pouzivani se nedoporucuje.

Takze nejlepsi je mit nejaky mensi oddil ve fat32 nebo ext2.

Myslim, ze windows cist ext3 zatim neumej.

Ja to mam tak, ze mam C (100GB) D(50GB) - NTFS a E(10GB) - FAT32.

A linux mam na ext3, ale pak mam jeste jeden oddil, kterej je ext2 a ten pripojuju normalne do linuxu jako adresar share. Nicmene prenasim soubory mezi systemy na fat32, ext2 jsem jeste do windows nepripojoval.