Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Koupě RAM

Ahoj,
už jsem zde ptal dřív na něco podobného, uvažuji o koupi RAM. V počítači mám nyní 512MB a chci jěště 1GB. Slyšel jsem že je lepší koupit radši dvě 512MB, než jednu 1GB. Prej, že by se to mohlo hádat. Je to tak?

Podporuje deska dualchannel? Ten dokáže přidat pár procent výkonu navíc, proto bych osobně přikoupil buď ještě jeden modul 512MB nebo tu současnou paměť prodal a koupil 2x1024MB. Záleží, jaké paměťově náročné aplikace na tom počítači budeš používat. Myslím, že 1GB je solidní standard a v současné době stačí skoro na vše. Až budeš upgradovat, tak ti paměť bude stejně k ničemu, teď se používají DDR2.

Tak prozraď, co máš za desku. BTW v manuálu je, zda podporuje DUAL Channel
a taky upřesni, zda máš 512 nebo 2x256 RAM.
Určitě máš na desce minimálně 3 porty pro RAM, takže si v klidu kup další
gigový modul, akorát se stejným časováním, tím mám na mysli hodnotu CL,
ne abys koupil DDR s vyšší hodnotou CL. Máš-li RAM dejme tomu CL 2.5,
tak nekupuj RAM CL3 nebo CL2, ale se stejnou hodnotou CL.
Jestli nevíš přesně, co máš v kompu, tak ti to zjistí free programu Everest :

Everest