Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Script na hromadný přesun souborů a přejmenování

Mám neskutečné množství souborů a potřebuji je nějak automatizovaně přesunout a přejmenovat.
Tady je popis mého problému:

Mám 37 složek s názvy 1 až 37

V každé této složce je 513 souborů... mapa_run_1.png
mapa_run_1_2.png
mapa_run_1_513.png

a dále je zde 57 adresářů s názvem 1-1
1-2
1-57

Z toho první číslo v názvu je vždy stejné jako název složky ve které je adresář uložen tzn. že např. ve složce 7 budou adresáře 7-1 7-2 7-3 až 7-57

Potřebuji přesunout do každého adresáře vždy 9 souborů *.png a to podle tohoto příkladu:

Do adresáře 1-1 přesunout soubory: mapa_run_1.png až mapa_run_1_9.png
Do adresáře 1-2 přesunout soubory: mapa_run_1_10.png až mapa_run_1_18.png
Do adresáře 1-57 přesunout soubory: mapa_run_1_505.png až mapa_run_1_513.png

A nakonec potřebuji vždy těch 9 souborů *.png v adresářích přejmenovat podle tohoto příkladu:

mapa_run_1.png............13.png
mapa_run_1_2.png..........12.png
mapa_run_1_3.png..........11.png
mapa_run_1_4.png..........23.png
mapa_run_1_5.png..........22.png
mapa_run_1_6.png..........21.png
mapa_run_1_7.png..........33.png
mapa_run_1_8.png..........32.png
mapa_run_1_9.png..........31.png

A to samé třeba pro:
mapa_run_1_505.png..........13.png
mapa_run_1_506.png..........12.png
mapa_run_1_507.png..........11.png
mapa_run_1_508.png..........23.png
mapa_run_1_509.png..........22.png
mapa_run_1_510.png..........21.png
mapa_run_1_511.png..........33.png
mapa_run_1_512.png..........32.png
mapa_run_1_513.png..........31.png

Našel by se někdo,kdo mi poradí nějaký program nebo script který by to uměl ?

poslední verze, podle upraveného zadání :-p:

Dim fso, f, sf, sfl, folder, file, filelist, counter, warning, stary, novy
  path = InputBox("Zadejte cestu k nadřazenému adresáři ve kterém se nachází adresáře s obrázky")
  warning = MsgBox("Budou přejmenovány a přesunuty soubory v podadresářích tohoto adresáře: " & path & ". Je to správně?", 276, "Poslední záchrana")
  if warning = 6 then
  	Set fso = CreateObject("Scripting.FileSystemObject")
  	For i = 1 to 37
		Set f = fso.GetFolder(path & "\" & i)
		fso.MoveFile f.path & "\mapa_run_1.png", f.path & "\mapa_run_1_1.png"
		a = 1
		b = 3
		For j = 1 to 513
			stary = f.path & "\mapa_run_" & "1" & "_" & j & ".png"
			novy = f.path & "\" & i & "-" & ((j+8)\9) & "\" & a & b & ".png"
			fso.MoveFile  stary, novy
			b = b - 1

			if b = 0 then
				b = 3
				a = a + 1
				if a = 4 then
					a = 1
				end if
		next
end if