Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno instalace win7 - driver CD/DVD

Dobry den, zadam vas o radu, pomoc pri instalacin win7.

Na zacatku instalace (krok1) vyskoci okenko "Načíst ovladač" kde stoji "Chyby pozadovany ovladac zarizeni jednotky cd/dvd. Pokud pouzivate disketovou jednotku cd. dvd.. vlozte je nyni."

Predem pisi, ze nevlastnim originalni in. win7.
- stazeno 3x ruzné a "overene" win7
- vypaleno na 3 ruzne DVD a na 3 druhy vylapeny
- ozkousene 3 DVD mechaniky ( usb, sata, pata )
- ruzne prenastavovan bios, dle rad z netu
- 3 ozkousene HDD
- bootoavni ze sata radice i z desky

A nejde, neustale se zobrazuje vyse zminene okenko.
Moc se nevyznam v biosu, dle potreby mohu dodat screeny.
Jezte dodavam: mám novou desku a nový sata radic

Děkuji předem za vaše rady a odpovědi, David

edit. google neporadil, nekolik diskuzi jsem nasel, ale bez reseni

Do BIOSu daj load defaults a nic nenastavuj a save&exit. Potom instaluj Win7, pozicaj si niekde original medium.
Ked nepomoze tak v BIOSe vypni AHCI u SATA mode a vraz tam SATA mechaniku. Do portu ktory je na chipsete, ne nejaky externy, viz navod k doske niektore dosky mali aj externy radic na doske tak tam to nestrkaj.
Malo informacii (presny model dosky, kam presne tu mechaniku strkas do ktoreho portu)

Radic ma nejake vlastne nastavenia (vidis pocas POST nejake Press Ctrl-P alebo inu klavesu for SATA OPROM apod) a tam sa nastavuje bootovanie radica.
Alebo v BIOSe zakl.dosky v poradi bootovania potom nevyberas polozku CDROM (ptz pre BIOS to je PCI radic a ne CDROM), ale nastavujes v poradi bootovania nejaku polozku SCSI alebo PCI BEV apod. aby to bootovalo z toho radica.

A ked ti doska nevidi SATA zariadenia strcene do dosky, tak moze byt napr. SATA controller v BIOSe len zakazany, staci povolit a save&exit, alebo ak je SATA v mode AHCI tak na niektorych doskach vobec nemusi byt CDROM vidiet v BIOSe a aj tak doska z toho bude bootovat, ptz obsahuje AHCI OPROM.

A pouzivas aj PATA? Ak ne tak vypni v BIOSe to "Combined Mode". Ptz to moze blokovat niektore SATA porty. A strc CDROM do dosky. nejaka zmena? (//doplnok: A skus CDROM vo vsetkych SATA portoch)

V tom radici sa bootovanie nastavit neda takze je zaujimava v BIOSe sekcia Boot Order ze co tam mozes nastavit, ci tam nemas aj nejake SCSI alebo PCI BEV - to bude potom boot z toho radica.

Resp. ja tu mam z toho threadu uz totalny gulas, takze je mozne ze pisem uplne odveci. Pre poriadok:

1. bootuje ti teda instalacka z DVDROM? Kam je strcena mechanika?
2. ze pri instalacii Win nenajde HDD na nejakom JMicron radici je normalna vec, musel by si instalacke dat ovladac od JMicron.
3. Strc aj HDD do zakl.dosky a instaluj Win7. Jaky je v tom problem? Vypni "SATA IDE Combined Mode". Nejaka zmena?

takze ked dam:

1) sata hdd + pata cd/dvd = bios nevidi hdd, ked pokracujem v instalu, chce to CD/DVD driver

2) sata hdd + usb cd/dvd = nekdy pise ze nelze cist hdd, a nekdy pise toto: "the file is possibly corrupt. the file header checksum does not match the computed checksum"

3) sata hdd + sata cd/dvd = napise "Auto-Detecting SATA Device.." a pote zamrzne, ked v biosu zakazu combined mode, tak HDD je vidno ale CD/DVD nie

edit. v biosu nikde neni vidno boot z radice nebo tak neco

Tam mas asi nejake HW problemy asi so SATA kablom, alebo aj s kablom zo zdroja do HDD a CDROM, moze mat blbe kontakty, skus iny drat zo zdroja do HDD a CDROM.

Strkaj HDD do SATA0 na doske, a CDROM do SATA1. Stale neni nieco vidiet v BIOSe? Combined mode zakaz, PATA nepouzivas. SATA mode skus vsetky moznosti jake tam su okrem RAID :)

A v BIOSe mas sekciu Boot Order a tam sa nastavuje boot. Otazka je jake tam mas moznosti. A hlavne preco chces bootovat z radica, to som nepochopil. Chces mat v nom aj DVD ROM? Ten radic mozno vobec nepodporuje DVD ROM. Ale pozri si sekciu boot order a nastav si tam boot z nejakeho SCSI alebo PCI BEV

zdroj je novy, nemal by robit problem

..co jsem psal vise , vsetko som zkusal do desky, radic jsem si kupil preto, lebo som myslel ze sata porty na desce jsou vadné, takze mam to zapojit cez ten sata radic, nebo do desky?

v biose som nenasel zadnu sekciu Boot order, iba boot, kde sa nastavuje priorita(floppy,hdd,cd/dvd,)

inac na deske nemam sata0, iba sata1-sata6, nevim ci to hra roly

.. nejako sa v tom zamotavam, prepacte :(