Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Notebook na běžnou práci kolem 15000

Potřebuji pro známou na běžnou uživatelskou domácí práci notebook který vydrží i občasné delší cestování. Rozhodně není na hry. OS W7 nebo bez. Pro mě nepochopitelnou podmínkou je nákup v kameném obchodě. Nějakou dobu jsem tu hledal a našel jen tyto dva -

Lenovo IP Y580 - určitě dobrý, ale asi až moc, u nás jsem ho nenašel

Lenovo IP z500 - našel jsem ho s těmito parametry za 14000 -

P Z500 15,6"/i3-3120M/500+8/4G/DVD/NV/B/DOS bílý

Model LENOVO Z500 bílý

Displej: 15,6''HD LED 1366x768, matný s integrovanou webkamerou (1M)
Procesor: Intel® Core™ i3-3120M Processor (3M Cache, 2.50 GHz)
Paměť: 4 (1*4) GB 1600MHz DDR3 SDRAM/ 1x
Disk: 500 GB + 8GB SSHD 5400 rpm
Grafická karta: nVidia GeForce with CUDA GT740 2G DDR3
Optická mechanika: DVD Rambo (Tray-in)
Síť:10/100 Ethernet, Wi-Fi: Intel® 2230 b/g/n ,Bluetooth 4.0
Porty: 2x USB 2.0; 1x USB 3.0, čtečka karet 2v1, (SD/MMC), sluchátka/mikrofon, HDMI, 1x RJ-45,
Audio:Vestavěné stereo reproduktory s podporou Dolby Home Theater v4
Polohovací zařízení: Multi-touch touchpad
Numerická klávesnice: ano
Podsvícena klávesnice: ne
Čtečka otisku prstů: ne
Operační Systém: Free Dos
Baterie: 4 Cell Lithium-Ion
Výdrž baterie: až 6 hodiny
Záruka NTB: 2 roky Customer Carry-in
Záruka baterie: 1 rok
Rozměry: 375 x 263mm x 25.4mm
Hmotnost: 2.2kg

Je to dobrá volba nebo mně doporučíte něco jiného? Předem děkuji.

Všem moc děkuji. Byl to velmi těžký výběr, ale víceméně jsem se rozhodl pro Lenovo ThinkPad E530. Dá se koupit i u nás ale našel jsem ho s drobným rozdílem, na konci má písmeno C - tedy E530c. Našel jsem jen že je s windows 8 a nemá čtečku otisku prstů. A ještě jednu důležitou věc novější procesor ivi bridge tedy i lepší grafiku. Sice je to core i3, ale to snad nebude vadit?
Prodává se i s w7+možnosti upgrade na w8, ale je tak o 1600 dražšší. Asi se nakonec budu muset smířit s w8.