Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno HTPC - prosím návrh konkrétnej zostavy

Ahojte.

Prosím o návrh konkrétnej zostavy pre HTPC, ideálne aj s linkom na komponenty v obchode, ako to zvykne robiť M-Pol.

Prečítal som si diskusie tu na poradni aj iné na internete a dospel som do stavu maximálnej konfúzie, kedy sa veľmi poteším konkrétnemu návrhu.

HTPC plánujem ako náhradu za media player AC Ryan HD mini, ktorý sa pokazil.

Požiadavky na systém:
- bez HDD na dáta (obsah je na samostatnom PC s Windows Home Server),
- SSD na OS,
- OS nejaký Windows,
- nejako vyriešené diaľkové ovládanie (v zásade by mohla byť aj BT, alebo iná bezdrôtová klávesnica, ale potešilo by nejaké HW diaľkové ovládanie ako k televízoru),
- chladenie môže byť aktívne,
- čierna skrinka (aj tak asi bude schovaná za TV).

Na cene samozrejme záleží, ale nie za cenu priveľkých parametrických a funkčných kompromisov. Rád by som takto postavené HTPC považoval za čo najtrvalejšie riešenie.

Ďakujem veľmi pekne za všetky rady aj za prečítanie.

No takže takto. Nakonec bych to asi taky viděl na Chiefteca (jak pravil ms), do toho třistapadesátku Seasonica. Deska tahle (MSI FM2-A85XMA-E35 - AMD A85X), do ní tyhle RAMky (Kingston HyperX PnP 4GB (2x2GB) 1600 DDR3), tento CPU (AMD Trinity A8-5500), disk bude stačit tero od pana WD (WD Caviar Blue EX - 1TB). Chladil bych to tímhle (CoolerMaster Vortex Plus). Zapomněl jsem na něco (palice ještě furt hučí ]:))? Jo, mechanika - buď klasika DVDRW (čtyři kila) nebo BD kombo (patnáct set). Jestli to budeš chtít "do košíku", stačí říct (máš to za deset, jak jsem slíbil).

ono je to všechno otázka toho, co to má umět a kde to chceš vystavit. Osobně nejsem nabob, ale na druhou stranu levná budka vedle telky za 20+. No a nic "slabšího" bych už nechtěl - zvykl jsem si na funkce a komfort.

Určitě bych to nenavrhl lépe, to netvrdím. Je to o tom, co si od HTPC kdo slibuje. Pro mě by byla priorita přehrávání filmů a cena. Co jsem tak koukal, líbili se mi desky s integrovaným CPU, pasivně chlazené. Netvrdím, že to je ideální, a možná by mi to i někdo dokázal vymluvit.

Ono jde o to, že dnes HTPC není jen o přehrávání filmů. Většina zákošů si pod tímto pojmem představuje MM centrum s příležitostnou možností hraní her (z vlastní zkušenosti vím, že na HTPC smradi taťku ani nepustí :-)). Proto relativně vysoký výkon. Kdyby šlo jen o filmy, stačí nějaká škatulka za tři litry s Cortexem a derivátem Linuxu. Věř mi - samohrajky jsou nadpoloviční většinou mého skladatelství...

Naprosto s Tebou souhlasím, jak říkám, je to o tom, co si od dané krabičky kdo co slibuje. Chápu motivaci lidí, kteří chtějí aby to mělo výkon, jen se mi to neslučuje s tím, jak jsem měl HTPC (Home Theater Personal Computer) zažité, ale to je jen můj subjektivní dojem a problém.
EDIT: hrát na HTPC je stejně krásně perverzní jak herní notebook, je to nesmysl, ale všechny to láká :-)

Moje HTPC je stary NTB bez baterky a s vylamanou klavesnicou. A ani to nevyzera zle pod TV - proste notebook. Fungujem so zatvorenym krytom a som maximalne spokojny. Na ovladanie mam bezdrotovu mysku a klavesnicu. Ale odkedy som dokupil USB tuner s dialkovym na nahravanie, tak myska a klavesnica takmer zapadaju prachom. Momentalne pouzivam ako soft media center a je to proste parada.

Mozno by stala za uvahu aj takato lacna alternativa. Ved NTB s napr. rozbitym displejom sa da kupit za facku.