Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Oddíly na disku

Dobrý den, mám notebook s OS Win 7 64bit, 600GB HDD. Můj problém je spíše estetický než, praktický, ale přesto bych chtěl poradit. Disk je rozdělen na 2 oddíly, jeden má 100MB tzv. bootovací a druhý oddíl se zbytkem kapacity. Rád bych je sloučil do jednoho oddílu, ale ve Správci disků je tato možnost zablokována, pokoušel jsem se tedy celý disk úplně vyčistit přes příkazový řádek (cmd-list disk-select disk-clean), ale také to nebylo povoleno. Co s tím? Děkuji

Čekal jsem, že tu bude někdo, kdo bude vědět, jak přesunout bootovací soubory na druhý oddíl a místo toho jsem dostal odpovědi jak na zpovědnici. Proč reagujete na dotaz se kterým nedokážete poradit?

Ty si asi myslis ze windows ten oddiel urobil len tak pre srandu pre to aby si sa ty mohol hrat s tym a nieco presuvat na iny oddiel. To je fakt logicke myslenie. Ten oddiel tam neni pre srandu ale na to aby fungovali urcite specialne funkcie Win (napr.bitova kopia). A ked do toho budes drbat tak jedine co dosiahnes je ze si uplne znefunkcnis Windows. Zacinam suhlasit s mifom, ruky olamat.
P.S> navyse ak mas UEFI boot tak ten Win znefunkcnis nabeton aj ked to budes robit podla nejakeho navodu. A uz to potom nenahodis ptz na to proste nemas znalosti.

tvůj problém je naopak zcela nepraktický.
pokud údajný problém správy disků zkoušíš řešit čištěním disku, kup si raději kačera na provázku, tam nemáš čemu uškodit.

Proč reagujete na dotaz se kterým nedokážete poradit?

proč reaguješ jako bfu, když nechápeš význam bootovacího oddílu?
proč vůbec lezeš do správy disků, když ty oddíly neumíš přeuspořádat, a tento oddíl kromě správy disků nikde nevidíš?
proč máš naopak systém s aplikacemi a datové soubory na jediném společném oddílu, když to znemožňuje rozumné zálohování, zhoršuje fragmentaci a hlavně vylučuje obnovu zničeného systému, což právě bfu potřebují nejčastěji?

obsah boot oddílu jde offline nakopírovat jako adresář \boot na systémový oddíl, ten označit jako aktivní, původní oddíl zatím skrýt, pomocí instalačního média pak překonfigurovat bootloader - viz nápověda k bootrec.
i když tomu nic nebrání, nedělal bych to v případě, když je systém s daty na jediném společném hnoji jako je právě tvůj případ, brání to pozdějšímu rozdělení disku.

A i když se ti to povede, tak nezískáš vůbec nic.

tak.