Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rozlišení obrazovky v OS pod VMWare

Zkouším VMWare Player.

Na stránkách easyvmx.shtml jsem si vytvořil virtuální PC, stáhnul a do něj zkušebně nainstaloval Windowsy 98. Ovšem funguje jen standardní VGA 640*480, 16 barev. Je nějaký způsob, jak přejít alespoň na 800*600, 256/high color, popřípadě nastavit nějakou akceleraci? Po grafické stránce je to totiž opravdu bída...

P4/3GHz, giga RAM, ATI 850XT

Tak jsem se nakonec na Windowsy 98 (lépe řečeno jejich zkoušení) vykašlal. Mou hlavní snahou bylo rozchodit pár starších her, které jsem kdysi pod Win 9x provozoval (možná v DOS režimu, až si nepamatuju :-|) - a v XP prostě nejdou. DOS 6.22:

Výsledek:

Virtual PC 2004:
Dark Forces (Star Wars hra z roku 1995, 320*200) jede v okně i na celé obrazovce, včetně myši, zvuku a hudby, rychlost výborná. Crusader se z nějakého záhadného důvodu nedá nainstalovat (DOS háže chybu a vypisuje výpis z bufferů či co...)

VMWare Player:
Crusader: No Regret (r. 1996, 680*480), v okně, zvuk, hudba, rychlost výborná. Zkoušel jsem i VMWare server (kvůli přepnutí do celoobrazovkového režimu): "DOS" normální, ale grafika hry divoce poblikává. Řešením je přejít z nativního rozlišení hostitelského PC 1280*1024 do 640*480 a přepojit do celoobrazovkového módu. Ingame animace v nějakém záhadném avi formátu jsou trochu zmršené (stejně je přeskakuju ;-))