Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s externím boxem

Dobrý den,
dnes jsem si koupil externí box na harddisk 2.5" sata od 4world. V prodejně mi řekli, že bude fungovat i pod Linuxem. Harddisk jsem vložil do boxu a podle návodu připojil. Rozsvítila se kontrolka a harddisk začal pracovat, ovšem podle systému není žádné podobné zařízení připojeno. Nevíte, jak to rozchodit? Díky moc

Ta škatule se nějak jmenuje? Nešla by ta deska s převodníkem v tom boxu vyfotografovat? Ptát se "podatele" v nějakém krámu na takovou věc a čekat fundovanou odpověď je přinejmenším odvážně optimistické.
Předpokládám, že jste to zapojil do zadních portů rovnou z desky, případně pro jistotu vyzkoušel jinou Live distribuci.