Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kvalitny prevodnik (Dac) alebo externa zvukovka na pocuvanie a tvorbu hudby

Zdravim,
vlastnim sluchadla Beyerdynmaic DT770pro250 + sluchatkac Bv Audio Headamp. Zacinam z tvorbou elektronickej hudby v Fl Studiu a planujem si kupit Studiove monitory Krk Systems Vxt6. V buducnosti si planujem tiez kupit nejake kvalitne audiofilske sluchadla ako su napr. Beyerdynamic T70. Velmi mi zalezi na kvalite a detailnosti zvuku a chcel by som sa opytat aky prevodnik, alebo externu zvukovku do 450Eur by bolo najlepsie kupit. Rozmyslam nad Focusrite Forte: http://www.hudebnicentrum.cz/eshop-focusrite-forte .html
ale kedze ja neplanujem nic nahravat, tak by mi stacil aj cisto len Externy Dac. napr:http://www.hifionline.cz/d-a-prevodniky/1740-da-us b-prevodnik-carat-ruby-2/
Potrebujem tiez, aby to dobre zvladalo asio a neviem ci taky Dac ako je ten Carat Ruby by to zvladal? A tiez neviem ako je to z pripjenim studiovych monitorov na taky Dac? Nemate z tym niekto skusenosti?

Tak neviem ci synteza zvuku ma nieco co do detailnosti, ale urcite to nieje to iste ako klasicke a originalne hudobne nastroje. Tudiz moze vyhoviet akykolvek slusnejsi DAC. Bude to stale len o virtualnej kvalite. Pre priblizenie sa ku kvalite zvuku je nanajvys vhodne akusticky upravit posluchovy priestor a to nielen upravit ale aj zmerat analyzatorom, presne tak ako sa to robi v profesionalnej praxi.

Ak sa zaujimas o kvalitnu reprodukciu zvuku, je dobre si nastudovat nieco o prevodnikoch digital/analog. A ked uz nejaky ten DAC, tak urcite typu R2R a nie tie smejdy, ktore robia prevod modulovanim signalu. Vestky 1-bitove (multibitove) prevodniky su zalozene na tomto principe a mozu mat neviem kolko oceneni, kvalitny zvuk z toho neleze. Dalsia vec, ktora hodne pokazi zvuk kvalitneho a povedzme aj super draheho prevodniku je napajaci zdroj a casova zakladna (hodiny).
Ono uz len tieto dve vecicky stoja aj viac ako 5000 US$. Treba uvazit, ze 1 bit ma tak maly urovnovy rozsah, ze aj ten najspickovejsi pocitacovy zdroj je celkom nanic a spolahlivo zakryje aj niekolko bitov rozsahu.
Zvaz svoje moznosti a pripadne si oprav poziadavky. Pravdepodobne budes musiet hodne zlavit.

No nevyznam sa nejak hlbkovo v tychto veciach, ale niektory interpreti skladaju hudbu aj na lacnejsich zvukovkach ako je ta Focusrite Forte, takze neviem naco by mi bol prevodnik za 5000 US$? Mozno som zle sformuloval otazku. Kazdy prevodnik za 450Eur bude urcite lepsi nez obycajna zvukovka od Creative, ktoru mam, ale mne ide o to, ze ktory v tej cene do 450Eur by bol asi najlepsi? Kedze mi tu uz napisali, ze DAC asio nezvaldne, tak potom mi uz ide len o to ktora profi zvukovka na skladanie hudby by bola v tej cene naj?

Ked ASIO tak by som sa radsej vyhybal USB, USB ako rozhranie ma velku latency (radovo ms), PCIe zbernica ma latency radovo 10ky nanosekund (=10000x menej jak USB)
Preco nechces internu zvukovku? Verim ze existuju aj slusne interne zvyukovky so SNR >100dB a nizkym harmonickym skreslenim. (a napatie sa filtruje na zvukovke a rusenie sa da odtienit ak na to vyrobca zvukovky myslel pri navrhu)