Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Karma, průtokový ohřívač nefunguje

Tak mám nepočítačovou závadu.

Průtokovej ohřívač vody, karma značky Mora, typ 5507-1002 (prostě obyčejnej průtokovej ohřívač) přestal fungovat. Začal zhasínat plamenínek, ale po zapálení a nažhavení hoří dál. Problém je ale v tom, že po spuštění teplé vody z kohoutku nedojde k zážehu plynu, takže protíká studená voda, plamínek hoří, ale plamen kterej by měl ohřívat protékající vodu se nezapálí.

Sundal jsem kryt, je tam kromě jinýho pár drátů (asi čidla), všechny drží (ve smyslu: nejsou uvolněný). Taky jsem vyčistil od prachu takovej malej filtr ve tvaru náprstku před tím malým plamínkem. Tady moje dovednost končí.

Dá se takhle na dálku poradit co s tím? Jinak průtokáč má pár let a nikdy s ním nebyly problémy.

Pavel

IMHO je v háji membrána (to je ta věc, která podle průtoku vody otevře přívod plynu k hořáku). Membrána je (pokud se dobře pamatuju -- průtokáč jsme zrušili už před pár lety výměnou za plynový bojler) "ukryta" v tom "útvaru", který tvarem připomíná dva základnami spojené nizoučké kužely a jde do něj plyn i voda. Je umístěn uprostřed pod hořákem.

... který tvarem připomíná dva základnami spojené nizoučké kužely a jde do něj plyn i voda. Je umístěn uprostřed pod hořákem.

Díky. Asi nemám dost fantazie nebo je tenhle typ v jiným provedení. Koukám na to ze všech stran a žádný nízký kužely pod hořákem teda nevidím.

Pavel

proč? mělo by to jít rozšroubovat, vyčistit jehlu, vyměnit (membrána je kus gumy a měla by jít normálně koupit) a smontovat.

Když se dá normálně sehnat čidlo, neviděl bych jako problém koupit membránu.

1.Svěř to odborníkům,jedná se o plyn:!:
2.Hledal jsi na www.google.com :?:
prutokove.html
ND_PO_PK.HTM
http://www.levnesporaky.cz/VOfiles/MORA_TOP_cenik_N D_2006.xls.
3.Pokud jsi odvážnej a nebojíš se nějakýho toho výbuchu tak to rozeber,vyčisti a zase slož.:x:
Planínek zhasíná:
Proud plynu si "přisává" vzduch.Někdy je problém právě v těch malých
otvorech.
Nezapíná hlavní hořák:
V tlakovém spínači je pravděpodobně nějaká pohyblivá součást vystavena působení vody a tam by mohl být problém.
Poklepej na tlakový spínač při otevřené vodě.Pokud to sepne tak by to mohlo být ono.

Ale až ti to bouchne tak na mě nechoď :-)

Jo, hledal jsem dřív než jsem sem napsal.

Planínek zhasíná:
Proud plynu si "přisává" vzduch.Někdy je problém právě v těch malých
otvorech.

Vypnul jsem ho, nechal vychladnout a kartáčkem jsem opatrně vyčistil trysku a to okolo (asi tepelná pojistka či čidlo). Malej plamínek už nezháší.

Nezapíná hlavní hořák:
V tlakovém spínači je pravděpodobně nějaká pohyblivá součást vystavena působení vody a tam by mohl být problém.
Poklepej na tlakový spínač při otevřené vodě.Pokud to sepne tak by to mohlo být ono.

Pustil jsem kohoutek teplé vody (teče studená) a pohnul jsem regulátorem teploty do obou krajních poloh (min. a max.) a nic. Jinak nevím kam klepnout...

Pavel

Aha, tak to je úplně jinačí typ, než znám.

Podle mě bude mechanismus ovládání přívodu plynu ukryt někde v korpusu za panelem s ovládacími prvky. Obávám se, že to bude třeba celé demontovat a rozebrat.