Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Internet funguje, ale wifi vypadává

Dobrý den, ahoj všem,

mám velkou prosbu o radu, co s routerem.
Máme doma router TP Link WR743ND a řekla bych, že je špatně nastaven (nebo jestli máte další tipy, kde by mohl být zakopanej pes, sem s nimi). Jde o to, že na hlavním počítači internet normálně funguje, když se ale chci připojit z notebooku, mobilu či tabletu na wifi, spojení mi funguje jen chvíli a pak vypadne. Následně musím jít k routeru, vypojit ho a zapojit a pak mi zas wifi funguje, ale opět jen chvíli!
Je ale zajímavé, že takto nevypadává pravidelně. Nejdříve to vypadávalo jednou dvakrát denně, většinou odpoledne-večer..a poslední dny už pořád. A navíc předevčírem mi třeba odpoledne wifi právě vypadávala, pak jsem přes ní zkusila volat na skype (což byl nakonec hodinu a půl trvající hovor) a během té doby ani potom, dokud jsem šla spát, nevypadla. Ráno jsem se ale probudila a wifi byla zase spadlá. Už mě to nebaví.

Prosím o jakýkoli tip či radu co s tím, protože včera se tu na to byl podívat technik, při odchodu prohlásil, že už by to mělo jít a dnes jsem se probudila a zas to nefungovalo (aneb mám pocit, že netuší, kde je chyba a jen něco zkusil přenastavit)..

Díky moc všem!

Nevím přesně, jak to mám poznat s tím zarušeným příjmem? Udělala jsem toho printscreen, ale nevidím tu možnost přidání fotky.

Každopádně ta tabulka říká - náš internet, zelená linka a je tam napsáno -65 (to číslo skáče, ale je to furt nad 60).
A pak tam jsou další tři internety s červenou linkou a tam jsou čísla cca -89, -91, -95.

na obrázky je tu: img24.eu , 2i.cz , q3.cz , img.grapz.cz ...

jsi 30db nad sousedy, to znamená že by tě nemuseli moc rušit.
když vidíš svou wifi, máš na pc správně nastavený region a vysílací kanál na routeru k němu - přesto změna kanálu routeru může prospět (ten inssider ukazuje současný kanál).

další možností je mix nastavení - některé ovladače wifikarty nejsou rády, když má router všechny volby na "auto" (režim g/n, zabezpečení wpa/wpa2, šifrování tkip/aes). líp se vypořádá s konkrétním nastavením.

sousedy neřeš, Brtník měl pravdu, tím to nebude. Pokud to něco ruší, tak to není wifi, ale něco jiného (typicky to dělají jiné bezdrátové věci běžící v bezlicenčním pásmu - telefony, bezdrátové TV sety apod.)

V první řadě vlez do routeru a zkus určit, kdy se naposledy restartoval. Podle toho řeš buď uhnilý adaptér/router, nebo rušení.