Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno W2000 SP4 - při pokusu přehrát wmv se blokne PC

Mám problém, kterej řešim už několik měsíců, ne-li let (ne denně samozřejmě).
Jde mi o to, že když se pokusim přehrát video (wmv, wm, asf, mp(e)g) tak se otevře okno WMP (i Classic a dalších přehrávačů).
Mám nainstalovaný WMP9, takže standardní kodeky pro přehrávání určitě nainstalovány jsou. Když nainstaluju K-Lite pack, tak jediné co přehraju jsou avi v divx. Někde jsem slyšel, že kodeky můžou kolidovat s Winampem, jenže tam jsem už při instalaci odškrtl podporu videí. Třeba je problém i v ovl.grafiky, jsou tu standard z W2000 (5.00.2165.0327) a grafika Riva TNT2 (ELSA Erazor II). Jenže jak se v tom pořád motám, už 2x se mi stalo, že po restartu nenaběhly ikony ani hlavní panel a ze Správce úloh nejde spustit explorer. Řešil jsem to přeinstalací, jenže PC je připojeno do domény, takže musim otravovat správce s nastavením. Záloha po čisté instalaci TrueImage mi taky nepomáhá, jakmile obnovím partition, tak se nelze připojit do domény. To je druhý problém, jinak bych laboroval víc. Instalace Win, softu a aktualizací PC zabere celou směnu, takže chápete, že metodou pokus omyl si koleduju o další reinstall.

Kdyby mi někdo pomohl, co s tím videem, byl bych mu vděčný. Snad novější ovladače, hardwarová akcelerace, kodeky, nějaký patch ... fakt nevím.

MB Asus chipset Intel 850, P4 1700MHz, 512MB RDRAM, 40GB WD, Riva TNT 2 32MB
Je to firemní PC, takže změna na XP nehrozí (a pro šťoury, kdo z vás si nepustil nikdy video v práci ? ;-)

Sorry za duplicitu na "konkurenčním serveru"

[mod]Davam vyreseno (mif)[/mod]

To je to samý myslim s VLCplayerem, taky používá vlastní. Jenže taky nešel.

Ale ... dal jsem si frťana na povzbuzení a šel na věc, nainstaloval Detonatory 29.42 (novější u týhle karty nemaji smysl) a světe div se, ono mi to funguje. Takže tuto věc považuji za vyřízenou. Jinak Kubiku, dík za tip, mrknu na něj.

S tou zálohou partition si ještě zkusim pohrát, softu je spousta ;-)