Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem ntldr missing ->boot disk failure

Ahoj,

dneska ráno jsem zapnul pc a na druhé obrazovce se zobrazilo ntldr missing. Včera večer se počítač standardně vypnul bez známky problému. Z PC jsem odpojil externí disk WD 3.5 a telefon zapojený přes USB a zkusil to znovu. Tentokrát ze zobrazilo DISK BOOT FAILURE, PLEASE INSERT SYSTEM DISK... Otevřel jsem tedy skřiň, zkontroloval kabely a konektory - pořád DISK BOOT FAILURE. V počítači mám 2 disky, seagate 500GB který je jako vedlejší a stejně velký Samsung, který je rozdělení na menší část (asi 30 GB), kde je WIN a větší část kde jsou hry a programy.
Zkoušel jsem zapojit pouze disk Samsung na různé sata konektory a kabely i na různé kabely od zdroje. V POSTu se zobrazí ale stále hláší DISK BOOT FAILURE. Druhý disk se nezobrazí ani v POSTu a navíc když ho připojím tak nastane toto: při startu se místo jednoho pípnutí ozvou 2 první slabší, které je tam navíc a potom druhé které se ozve vždycky při startu počítače. Dále trvá mnohem déle DETECTING IDE DRIVES.... Když ho znovu odpojím vše naběhne mnohem rychleji.
Dochází mě nápady a prosím o jakoukoli pomoc.
Díky

Ahoj,

toto som riešil už viac krát. Možno pomôže spomeniem aj keď už niektoré príčiny si sám vylúčil:

- chybný kábel od zdroja
- chybný kábel sata
- najčastejšie však "neznáma" príčina - stačilo preništalovať. Dôvodom bol neodborný zásah do súbor windowsu aj napriek uisteniu, ja som nič nerobil (ľudia vždy klamú, Dr. House :))
- viac krát jednoducho odišiel HDD - chybný sektor, chybný elektronika, ...

Odporúčania:
- spustiť napr. live ubuntu z DVD/usb a pozrieť ako sa tam javí
- bachnúť HDD do iného PC ako slave, či sa chytí
- pokiaľ máš popis k jumper na hdd a ešte máš vôbec taký hdd, prepnúť z master na cable select, alebo naopak, neviem ako to máš (jeden sa mi tak chytil (?!) )

Podľa popisu "Dále trvá mnohem déle DETECTING IDE DRIVES...." bola táto situácia takmer v 99% spojená s hardware chybou (káble/samotný HDD).

Veľa šťastia !