Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak udelat z Windows 8 starsi Windows 7?

Ahoj, zajimalo by me, prosim vas pekne, jestli je mozne preinstalovat jakykoliv novy koupeny pocitac/notebook napr. z Alzy nebo Alfy z win8 na win7. Win8 je zlo a opravdu mi vadi system metro a nepritomnost tlacitka START. Osobne bych nejradeji mel XP, ale to je samozrejme blbost. Kdyz uz to vsak nepujde downgradovat, lze to alespon nejak udelat, aby to vypadalo jako win7? Melo neco jako START a tak? Diky moc :-)

Vzhľad Windows sa dá samozrejme upraviť rôznymi programami...
Ak Ti chýba tlačítko Štart - buď si počkaj na vydanie Win8.1 - update bude mať permanentne tlačítko štart, alebo sa poobzeraj po programoch, ktoré dokážu túto funkcionalitu do Win8 zase dostať.
Nápoveda: Google nehryzie a vie nájsť presne to čo chceš...

Mas pravdu, asi 5,5 poradcu z teto poradny. Normalni clovek, ktery se neboji neznameho a nelpi na 10 let starych vecech, s IQ od 90, s tim nema zadny problem. Znam spoustu lidi, co jim to dokonce vyhovuje a rikaji, ze je to prehlednejsi a rychlejsi, nez treba w7. A je jich o neco vic, nez 5,5.

Asi si si nevsimol ze DOTAZOVATEL ten kram nechce. A ides tu pindat kraviny o 5,5 expertoch. Ked ten kram kazdemu vyhovuje tak nech si to ten "kazdy" pouziva, ale potom nech sem neleze pre rady ze nejde mi kram Win8 (A ze MS drasticky klesaju kvartalne vysledky je neprehliadnutelne, tusim boli predvcerom Q2 vysledky)

Jo, až mi poradíš, jak donutit spouštět ve W8 programy a hry, které chci, pak třeba svůj jednoznačně odmítavý přístup k tomuto systému trochu změním.

Že kachličky nemusím používat a Start si dodat sám, vím.

Nikdy mi nezáleželo na tom, co používají jiní, řídím se svými potřebami. A na 23 let starý program, který používám dennodenně, se nevykašlu, i když mu bude skákající opičák klást další a další překážky ve smyslu programové nekompatibility s rychlokvašnými LSD OS.

- S windows 8 problem na me vyuziti nemam, nake chyby byly jiz opraveny v ruznych Update. Hodne lidi by melo pochopit, ze je to v prve rade system ktery je navrzen take na tablety(metro) a jde o docela mlady system ktery samozdrejme potrebuje jeste vyladit, ale nikdy bych ho neprirovnaval k nestabilni a rozezrane Viste.Pravda je, ze zezacatku je chaoticky a nektere starsi osoby zvykli na XP po prechodu na Win8 muzou mit problemy s orientaci.
-
L-core (mimo tema, jaka hra ti nejde spustit?)

Ja sa za normalneho povazujem, na 10 rokov starych veciach nelpim ... s PC som zacinal este s DOS6.22 a UNIX systemami, presiel som vsetky win od 3.11 cez 95, XP, 7 a mozem Ti zodpovedne povedat ( aj napriek tomu ze moje IQ je 123 ) ze vacsiu zmesku bordelu a nepotrebnych kramov ako je win8 som este nevidel :o)))

Pozor na acer notebooky napr. z alzy. Nedávno som riešil situáciu presne ako uvádzaš.
Chlapec si kúpil acer espire V3, 16 GB RAM, 1TB HDD atď. našlapaný stroj a následne som mu mal vyhodiť W8 a dať W7. Škoda, že sa nespýtal skôr.

Ešte som ani nevidel notebook a hneď som ho presviedčal, že to je nezmysel, nevadí že máš originál W7 :) - jednoducho sa mu W8 nepáči.

K veci:
- uefi nastavene na nemožnosť bootovať z CD (zapnutá ochrana) + ďalšie mňamky na znemožnenie jednoduchej preinštalácie
- správca diskov vo W8 - zmenšenie HDD obmedzené na polovicu z celkovej kapacity

V tomto momente ho to prešlo a chtiac, nechtiac si nechal W8.

Bohužiaľ, doba je dnes tvrdo kapitalistická a keď sa mrkvosoft dohodne s výrobcom, takto to dopadne.

Samozrejme všetko sa dá. Aj ten acer by sa dal preinštalovať. Podmienky záruky som neskúmal ale keď výrobca podnikol takéto kroky, určite by padla záruka flashnutím uefi.

Inak s W8 som bol na tom ako ty - ja som tomu hovoril ako ozzy - análne zlo :). Mometnálne zisťujem čoraz viac, že práca s ním má svoje výhody a tlačidlo štart - možno ešte lepšie je win key + x v desktope.

XP forever :)

Ono sa to da takmer vzdy preinstalit, len je to komplikovane. Win7 64bit instalacka vie aj UEFI boot. Niekedy treba sachovat s oddielmi. Secureboot sa da spravidla vypnut (ono vacsinou ani neni zapnute)
P.S. a vzdy je dobre skusat klavesu pre bootmneu, tam su zvycajne polozky pre uefi aj neuefi boot pre CDROM.

Já to nechápu, je mi přes padasát, ale s novými technologiemi a rozhraními nemám nejmenší problém. Pravidelně testuji veškeré nové produkty z Microsoftu a některé ze světa Linuxu. Na rozhraní metro se dá velice rychle zvyknout. No ze začátku si tam můžete doinstalovat Start nabídku a až se lépe zorientujete sami ji odinstalujete..))

www.windows8startmenu.cz