Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Panasonix LX5 přidává do fotek "náhled" a fotky jsou větší o 20%

Zjistil jsem problém, že ve fotkách z LX5 se objevuje jakýsi náhled 1920x1080 (fotím na max. rozl a max. kvalitu) fotky jsou tak větší asi o 800 kB (má průměrně u 4MB). Ty náhledy musím ručně(třeba u všech votek ve složce otevřených v browseru XnView) mazat v XnView - Úpravy - Metadata - Vyčistit - x Odstranit všechny ostatní 'APP' značky. Fotka pak má okolo 3MB.
Nejde to nějak nastavit ve foťáku automaticky.

nemyslím, to ted nijak útočně, ale na tohle člověk přijde člověk i bez manuálu (kromě toho návod k LX5 je opravdu ta největší bída, co jsem kdy četl a možná má nějakou užitešnou hodnotu pro lidi, co nikdy nepoužili fotoaparát)

A mimochodem o náhledech tam stule nic není.