Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem WINDOWS boot fail

zdravim, protože mi odešel hdd musel jsem koupit nový, teď když zapnu windows hodí to nápis "reboot and select proper boot device or insert boot media in selected boot device and press a key"

když to restartuju, hodím tam flešku, dostanu se do biosu a chci win nabootovat z ní, potvrdím, tak se ntb restartuje a hodí to chybnou obrazovku "Windows failed to start. A recent hardware ..... " asi íte o čem mluvím, potom je tam
File: /boot/bcd
Status 0xc0000098
___________________

A takto stále dokola, nevím co stím, nejsem schopen to nijak opravit...známý co tento problém řešil říkal, že jen stačilo zmenit něco v biosu a šlo to... HW chyba to podle mě není...

Děkuji za Vaše odpovědi.
hezký den.

A snaz sa strkat tu flash do USB2.0 portu a ne do USB3.0, ptz USB3 controller nemusi ta instalacka poznat.

P.S. v BIOSe si povol USB legacy support, co asi mas ale preistotu si to skontorluj. A skus vypnut UEFI boot (alebo v bootmenu vyberaj ne-UEFI polozku)

Kde by se asi tak měl nacházet? v biosu mám, složky Main / advanced / boot / security / exit a ani v jedné není nic o usb... na flashcce jsou soubory: Boot , efi, sources, support, temp, upgrade, autorun, bootmgr, bootmgr.efi, setup ....

Ta tvoja chyba znamena ze Win/instalator nenasiel BCD takze ak vytvoris tu flash spravne a nabootujez z tej flash, tak to nebude hladat ziadne BCD tam kde neni.
Za predpokladu ze plati to co som uz pisal - strkas to do USB2.0 portu a ne USB3.0, a mas povoleny USB legacy support

Uz jsem to udelal, ta flashka ted je bootovaci jeste se to kopiruje .. jedine s cim mam problem je ten legacy port, v te zalozce (advanced) je poze: start easy flash, play post sound, asus fancy start, post logo type, internal pointing device a sata configuration ... nikdy nevidim usb legacy

Nemozes tahat hocjaky iso, potrebujes instalacku stejnej verzie (OEM, jazyk, Pro/home/apod) jak je uvedena na stitku, inac nebude suhlasit to cislo zo stitku. Viz stitok na spodnej strane notebooku. A oficialne sa to neda stiahnut. Idealne je pozicat si instalacku od niekoho kto ma. Trebars ten kamarat