Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Obnova dat

Zdravim,
mam tady PC na přeinstalaci (Win XP). HDD byl rozdělený na dva oddíly, C (systém) a D(Data). Všechny data byly na tom D. Nevim na co jsem myslel, při přeinstalaci jsem smazal oba oddíly a vytvořil nové (oba stejné velikosti jako původní). Na C jsem zase naintalil Windows. D je zatím nezformátovaný. Je nějaká šance na obnovu? Recuva mi napíše: Nepodařilo se prohledat následující disky: D. Nelze číst data z boot sektoru.. Půjde to když dám HDD do jiného PC? Formátem D předpokládám, že šanci na obnovení snížím.

Zachránit smazaná data nemusí být drahé (PR článek) (los)

Ano a prave preto to nema formatovat.

Problem s MS ale je ten, ze aj pri vytvarani oddielu poprepisuje nejake sektory. Vytvaranie a rusenie oddielu totiz nic neprepisuje, len meni zaznam (8bajtov) v MBR. Ale potom keby som zrusil oddiel a vytvoril ho na stejnom mieste tak by tam zrazu sa objavili vsetky povodne subory (tak to ma byt a funguju tak linux partition tooly), ale MS si povedal ze BFU by to vzvote nepochopil a povazoval by to za totalnu magiu a myslel by si ze tie subory tam dali bohovia z egypta, tak si v MS nejaky dement povedal ze pri vytvarani oddielu prepisu par sektorov. Z toho dovodu je obnova stazena, ale nie uplne nemozna. Ale nech tam uz nic nezapisuje.

nic neformatuj, skus aj ine programy, testdisk, getdataback, apod.

To nelze cist data z bootsektoru je asi problem v to mze si ten oddiel vytvaral nanovo, ale mam skor pocit ze ked neni sformatovany tak nemoze mat vobec priradene pismeno D:, si si isty ze to D: je druhy oddiel a nie CD mechanika? Viz sprava diskov.