Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nečekané "selhání" počítače

Dobrý den,
včera jsem normálně vypl počítač, a pak když jsem ho někdy po 3 hodinách zapl, zapínal se strašně pomalu, je strašně zasekaný, a když chci spustit jakýkoliv soubor tak mi to napíše třeba chyba firefox.exe chyba 0xc0000006. A když spustím něco co patří windowsu tak to napíše průzkumník windows přestal pracovat. Zkoušel jsem i nouzový režim a ten už se neseká, normání složky jdou otevřít, ale zase mi to píše tu chybu, když se chci třeba připojit na internet... Budu moc rád když mi poradíte co s tím. Počítač mám tak půl roku starý, win7, a nedávno jsem žádné nové soubory nestahoval a neinstaloval.

správce úloh win7 má v nastavení možnost zobrazit cestu, odkud daný proces startuje. cesty z různých appdata, tmp, koše a volume information budiž považovány za úchylné.
sloupec "procesor" jde třídit podle záhlaví.
(případně existují mužnější nástroje jako process explorer, když se v tom člověk chce víc pitvat)

prohlížeč událostí se dá ve win vyhledat jako "prohlížeč událostí". pro zobrazení historie od startu je lepší rozkliknout: protokoly windows -> systém ... a sledovat, jaké chyby se objevují.

jestli dochází k pádům systému do bsod, existuje na to: nirsoft bsod viewer. ukazuje postižené drivery i toho, který systém shodil (caused by driver).

V tom Prohlížeči událostí musíš projít položky označené jako "Chyba" a podívat se dole na podrobnosti té chyby (případně ji rozkliknout), jestli se opakuje pořád jedna a ta samá, nebo je pokaždé jiná (a pár jich ofotit). Na té sejmuté obrazovce právě není pořádně vidět podrobný popis chyby. Takže jediné, co z toho obrázku lze usoudit, je "máš to rozbitý".
A ve Správci úloh si ty procesy setřiď sestupně nikoli dle obsazené paměti (jak máš ty), ale podle zatížení procesoru (vedlejší sloupec).
A taky by nebylo od věci, dodat konfiguraci PC.

Podobné chyby (zejména 7026 - "Zavedení následujícího ovladače pro spouštění počítače nebo systému se nezdařilo:") se řešily třeba zde, příčinou byly pravděpodobně breberky v systému.
Něco o tom píše i sám MS.
Protože to začalo dělat náhle, zkusil bych Obnovení systému do data, kdy to ještě jelo OK (+ kontrola virů a spyware - AVG Rescue Disk a SuperAntiSpyware v nouzovým režimu - návod zde ve článcích).