Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem svchost.exe

Dobrý den,
dnes jsem asi po měsíci, opět zapnul pc.. aktualizací samozřejmě ,bylo dost, když jsem se přihlásil tak se mi dole ukázal červený štít že avast není aktualizovaný, tak jsem ho aktualizoval, jenže on se nechce zaktualizovat,, jenom se tam ukzuje KROK1/3 Inicializace, ani se to nepohlo. Automatické aktualizace mám teď taky zapnuté.. a v procesech je proces svchost.exe spuštěn několikrát, vím že to není nic dobrého, ale jak se těch špatných mám zbavit? jo a ještě u těch aktualizcí je furt nějaký Windows KB2845187.. a celkem nadlouhe se to seklo u KB2835393

windows 7 konečně umí ve spráci úloh zobrazit sloupec, odkud daný proces startuje. jestli jsou všechny svchosty ze system32, tak to neřeš. jen si poznač, že se zřejmě některý z aktualizátorů posral.

správce úloh umí zobrazit i pid úlohy, taky si ho zapni. když uvidíš proces s nenažranými procenty a víš jeho pid, vypíšeš si v příkazovém řádku, co se za ním skrývá:

tasklist /svc

edit:
aktualizace: když někde vidíš nějaké divné kb a máš s nimi problém - buď je neinstaluj, nebo si vygoogli co znamenají. odpad typu dotnet bych rovnou poslal do pr...
ale nemá smysl z nich zkoušet poradní lid, google ti snad funguje.