Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak zablokovat uživatele z ostatních zemí?

Dobrý den, každé ráno mám na stránkách (dneska například 12 spamů) konkrétně čínsky a anglicky. Prostě přidají texty obrázky a odkazy na jejich stránky. Blokuji jim ip adresu, ale problém je že mají každý den jinou. Takže dneska jim zablokuji xxx.xxx.xxx.xxx a oni přijdou zitra z xxx.yyy.xxx.xxx . Nejde nějak povolit přístup na web jenom čechům? Když má českou ip tak se na web dostane? Třeba pomocí .htacces? A co na to robot od google až přijde v noci procházet moje stránky? Ten se tam taky nedostane? Děkuji za každou radu co s tím.

.htaccess

Block an IP Address

#Deny List

order allow,deny
deny from 123.123.123.123 #specify a specific address
deny from 123.123.123.123/30 #specify a subnet range
deny from 123.123.* #specify an IP address wildcard
allow from all

Allow an IP address

#Allow List

order allow,deny
allow from 123.123.123.123 #specify a specific address
allow from 123.123.123.123/30 #specify a subnet range
allow from 123.123.* #specify an IP address wildcard
deny from all

V .htaccess môžeš definovať IP rozsahy adries, ktoré chceš blokovať alebo povoliť.

Napr. keď chceš zakázať rozsahy IP adries (:

Order allow,deny
Deny from xxx.xxx.xxx.xxx/xx
Allow from all

Alebo keď chceš naopak povoliť:

Order deny,allow
Deny from all
Allow from googlebot.com
Allow from google.com
Allow from google-analytics.com
Allow from xxx.xxx.xxx.xxx/xx

Rozsahy IP adries pre krajiny získaš z webu (napr. incredibill.me).

Edit: Tými pravidlami pre zakázanie prístupu môžeš obmedziť len POST požiadavky, keď to dáš takto:

<Limit POST>
</Limit>

Takže čítať pomocou GET bude môcť ktokoľvek, ale vkladať príspevky cez POST budú môcť iba povolené/nezakázané IP adresy.

Všelijaké blokování IP adres je k ničemu, protože nikdy neobsáhneš všechno. Pokud necháváš do fóra zapisovat kdekoho bez žádné antispamové ochrany, tak si nepomůžeš. Zkus ReCaptcha.

Děkuji všem za rady. Určitě to skusím. Já tam umím zapnout Captcha, ale podle mě to budou vkládat stejně ten spam a akorát tím budu otravovat normální návštěvníky. Nebo je možné že se to vkládá automaticky a když tam dám Captcha tak to přestane?

Nevím, jestli existuje nějaká databáze rozsahů IP adres pro ČR a SR nebo jednotlivé země světa. Já o ní nevím a nepotřeboval jsem to nikdy. Nevím taky frekvenci, s jakou ti tam píšou "normální" uživatelé. Když jim bude vadit ReCaptcha, tak ať nepíšou. Taky se dá povolit psát jenom registrovaným uživatelům (samozřejmě ošetřit možnost registrace proti botům - tzn. zase např. ReCaptcha). V opačném případě si nestěžuj.

Nemusi byt nutne captcha, existujou i ruzna posouvatka, ktera zpristupni odeslani komentare atp. Rozsahy IP adres jsou. Idealne registrovani uzivatele bez captcha, neregistrovani s captcha kodem, to je ferove reseni.

Ověřit "člověka" (nebo to alespoň ztížit botům) se dá i nějakým jednoduchým aritmetickým zadáním (součet, rozdíl čísel). Těch možností je více.