Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ktorý windows kúpiť?

Niekedy v priebehu budúceho roka plánujem kúpiť windows s novým počítačom. No a viete, keď už kúpiť windows tak si poriadne rozmyslieť, ktorú verziu. Nie je mi jasné, ktorá verzia má najlepšiu využiteľnosť vo výhľade tak cca 3-4 rokov. XP 32bit, xp 64bit, vista 32bit, vista 64bit??? Dík.

Pokud máš peníze na "pořádně nadupanej" počítač, tak nejspíš tu vistu64bit. Ale já bych na tvém místě raději počkala, než budou vyladěné chyby a případné nekompatibility, které se nejspíš objeví po uvedení visty na trh. Takže pokud potřebuješ počítač brzy, tak bych zatím koupila klasické a osvědčené winXP 32bit - a tak rok bych počkala na tu vistu.

ja by som najskor kupil win xp prof., pokial vista+ovladace+aplikacie nebudu odladene. ked kupis winxp myslim niekedy teraz, tak budes mat prechod na vistu dost zlavenu alebo uplne zadarmo. treba pozriet na strankach microsoftu. treba aj pozriet, ci je mozny aj zlaveny prechod 32bit win xp na 64bit win vista. buducnost patri 64 bitovej architekture, cize ak planujes kupit komp. niekedy v polovici roku, tak 64bit vista uz by mala byt v pohode. samozrejme, ze musis kupit ja 64bit zelezo.

Microsoft povoluje downgrade, takze koupi Vistu, ale nainstalovat muze windows XP, staci nekde sehnat CD. Jak je to 32bit a 64bit nevim, ale kdyz nebude mit 64bit procesor, tak proc by asi kupoval 64bit ? Podle me 64 bit tu nebude driv nez za nejaky 4-5 let.