Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Odstraněný logický oddíl

Dobrý den,

chtěl bych poradit/pomoci s problémem, který jsem svou neopatrností způsobil a nevím jak z toho ven. Dřív než požádám o pomoc, hledám na internetu podobné, už jednou řešené dotazy či prosby o pomoc. V tomto případě jsem však zvolil tuto cestu, jelikož je to pro mne velice důležité a já našel jen dotazy podobného charakteru, nikoliv stejného. Při reinstalaci Win 7 /64 bit jsem ve fázi, kdy jsem si měl nastavit oddíly nechtěně smazal logický disk D, který používám pro zálohu dat. Smazání proběhlo velmi rychle a já předpokládám, že ke skutečnému smazání dat na disku nedošlo, jen se ten disk nějak "odmapoval" ze systému a mé data teď někde plavou na disku v pusto-prázdnu. Já teď jen doufám, že se nepřepíšou nebo nějakým způsobem neznehodnotí. Nejsem odborník, ale věřím, že pokud je má úvaha správná a nějaký hodný člověk mi poradí správný software a postup, tak se mi podaří zdárně data z tohoto disku dostat. Po odstranění tohoto disku při instalaci jsem instalátor vypnul a nabootoval starý, ještě nepřeinstalovaný systém, který mi zálohový disk D nezobrazuje. Budu velice rád za Vaše nápady a rady.

S pozdravem,

Daniel Polášek

del email (MM..)

Dekuji za radu. Chci se však ještě zeptat, zda nemůže dojít k přepsání starý dat, když teď nainstaluji Ubuntu na stejný disk (jiný k dispozici nemám)? Popřípadě, když budu Ubuntu instalovat (pravděpodobně z flashdisku), na který log. disk to mám nainstalovat? Momentálně tam je jen jeden se systémem WIN 7.

Velmi si vážím Vaší pomoci a myslím, že bych si i nějak dokázal poradit, ale vzhledem k mé vysoké obavě o ztrátu těchto dat při pokusu o obnovu, se chci zeptat, zda-li by se tu nenašel někdo, kdo by mi byl schopný tento problém vyřešit za nějakou finanční odměnu dle dohody. Ideálně osobní setkání v Brně či Ostravě nebo okolí a nebo vzdáleně přes Skype či Teamviewer.