Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zamrzávání systému

Zdravím,

před pár dny mi PC začal bezdůvodně zamrzávat. Většinou se to děje, když PC pustím. Stane se to 2-3x a potom vše funguje normálně. Vůbec, ale nevím proč k zamrzávání dochází. PC není žádným způsobem přetěžováno. Stává se to i když není nic spuštěno. Čím to můžw být a jak problém řešit? Díky moc za odpovědi

Co presne myslis "zamrzavanim"? Co funguje co nefunguje, jak presne, jak dlho to trva alebo to nejde vobec az do resetu alebo co?

Co ti bezi na pozadi / co sa spusta po starte PC? Viz napr. msconfig karta po spusteni. Alebo skusil by som nainstalit cisty Win + spravne ovladace, ci to robi aj tam (na vylucenie SW problemu)

Co ti bezi na pozadi / co sa spusta po starte PC? Viz napr. msconfig karta po spusteni.

zakaž aspoň všechny zbytečnosti, co ti automaticky startují (msconfig.exe - po spuštění).

Pozeral si to? Alebo iba zbytocne sledujes vyuzitie RAM?
A co kontrola dosky, hra s RAMkami alebo vymena zdroja...? Tipnem si, ze nie.

problémy s mrznutím při startu PC (po nějaké době to pak už funguje OK) jsou téměř na 100% problémem vytečených/načnutých kondíků - buď v desce nebo zdroji.

Obecně lze říci, že se jedná o dočasný stav, bude to gradovat a nakonec se PC nerozjede už vůbec, v případě zdroje to může být i konečná pro všechny přímo napájené komponenty.

Takže je třeba zjistit:
- značka a typ zdroje
- značka a typ desky
- pohledová kontrola kondenzátorů, hlavně v okolí chladiče procesoru, v okolí soklů RAM a v okolí PCIe konektorů. Čepička kondíku musí být "vpadlá" - křížové naseknutí plechu musí být pod úrovní plochy. Kondíky s nafouklou čepičkou (stačí i jen trochu) nebo dokonce s vyhřezlým elektrolytem (vypadá většinou jako žluté krystalky) jsou špatné.